אמירה חריגה 

הנסיך וויליאם מתערב בפוליטיקה: קורא להפסקת אש בעזה 

הנסיך וויליאם שככל הנראה החליט כבר עתה להתערב בענייני חוץ מתוקף תפקידו כיורש העצר, קורא באורח נדיר להפסקת המלחמה בעזה | יודגש כי משפחת המלוכה הקפידה כל השנים להתרחק מפוליטיקה ומדובר באמירה חריגה במונחים של ארמון בקינגהאם (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הנסיך וויליאם (צילום: shutterstock)

יורש העצר של הכתר הבריטי הנסיך וויליאם, קרא אמש (שלישי) להפסקת אש "בהקדם האפשרי", כשהוא מדגיש כי ישנם "יותר מדי" הרוגים ברצועת עזה.

במהלך מפגש עם הצלב האדום אמר הנסיך וויליאם, בנו של המלך צ'ארלס: "אני נשאר מודאג מאוד מהמחיר האנושי הנורא של הסכסוך במזרח התיכון מאז מתקפת הטרור של חמאס", אמר הנסיך בהצהרה שפרסם משרדו. "יותר מדי נהרגו" הוסיף יורש העצר.

הוא הוסיף: "אני, כמו רבים אחרים, רוצה לראות את סוף הלחימה בהקדם האפשרי. יש צורך נואש בתמיכה הומניטרית מוגברת לעזה. זה קריטי שהסיוע ייכנס פנימה והחטופים ישוחררו", אמר הנסיך וויליאם.

הדברים נאמרו כאמור במהלך מפגש של וויליאם ביום שלישי עם הצלב האדום, במהלכה הוא התעדכן מהגורמים הרלוונטיים בנוגע ל"סיוע ההומניטרי" שמגיש הארגון לתושבי הרצועה.

הנסיך הוסיף: "לפעמים רק כאשר מתמודדים עם קנה המידה העצום של הסבל האנושי, החשיבות של שלום קבע מובאת הביתה", ואמר כי "אפילו בשעה האפלה ביותר אסור לנו להיכנע לעצת הייאוש".

הוא סיכם: "אני ממשיך לדבוק בתקווה שניתן למצוא עתיד מזהיר יותר ואני מסרב לוותר על זה". בעקבות דבריו של הנסיך, משרד ראש הממשלה פרסם הודעה לפיה העמדה תואמת את עמדת הממשלה וכי ראש הממשלה מברך על הדברים.

אחרים בבריטניה זעמו על דבריו של הנסיך וויליאם ואמרו כי מדובר בהפרה של מדיניות ארוכת שנים לפיה בית המלוכה אינו מתערב בפוליטיקה.

בתוך כך, בהמשך החודש צפוי הנסיך וויליאם לבקר בבית כנסת ולפגוש את חברי "הקרן לחינוך לשואה" שתפקידה לפעול נגד אנטישמיות במדינה.

דובר הממשלה במלחמה אילון לוי הגיב על דברי הנסיך:  "אנו מעריכים את קריאתו של הנסיך מוויילס לחמאס לשחרר את החטופים. אנו גם זוכרים בהכרת תודה את הצהרתו מה-11 באוקטובר, בה גינה את התקפות הטרור של חמאס ואישר מחדש את זכותה של ישראל להגנה עצמית נגדם".

יצוין כי יתכן ולאמירה של הנסיך וויליאם יש קשר ישיר למצבו הבריאותי של המלך, בעקבות כך נאלץ הבן לקחת על עצמו תפקידים נוספים בממלכה. פרשנים אומרים שהנסיך מעוניין כבר כעת להראות נוכחות במגרש העולמי והפעם בחר לעשות זאת על גבה של ישראל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר