מתקדמים לפי התוכנית 

דיווח: ישראל בונה כביש "חוצה עזה" לצורך השליטה ברצועה

ישראל בונה כביש חדש שחוצה את עזה בכדי לאפשר תנועה יעילה של הכוחות ועל מנת לתכנן את השליטה הישראלית ברצועה ביום שאחרי המלחמה | כל הפרטים על התוכנית הישראלית (חדשות) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
חיילים לאורך כביש ברצועת עזה. אילוסטרציה (צילום: דובר צה"ל)

ישראל סוללת כביש חדש בעזה שיחצה את מובלעת הטרור ממזרח למערב, כך דיווח אמש (שלישי) עיתון ה'וול סטריט ג'ורנל'.

לפי גורמים ישראליים שתדרכו את העיתון האמריקני, המטרה של סלילת הכביש היא בעיקר בכדי לאפשר לצה"ל תנועה יעילה באזור, לחצות את עזה לשניים מצפון ודרום ולהכין את הקרקע כפשוטו לקראת שליטה ביטחונית ישראלית ברצועת עזה ביום שאחרי חמאס.

עוד עולה מהדיווח כי הכביש שנסלל בימים אלו הינו "כביש חצץ" באורך של כשמונה קילומטרים מהגבול עם ישראל ועד לחוף עזה, שמתחיל מדרום לעיר עזה לכיוון מערב.

כבר בתחילת המערכה הקרקעית ברצועה דווח כי האסטרטגיה הצבאית של צה"ל הייתה לחלק את רצועת עזה לשניים, מצפון ומדרום לעיר עזה, כעת נראה כי ישראל מעוניינת לקבע את הדברים בשטח גם מבחינה טופוגרפית.

בניית הכביש תאפשר לצה"ל לנוע בקלות לרוחב הרצועה ולחצות את עזה מצד לצד באופן מאובטח. סלילת הכביש הינה חלק מתוכנית מקדמית של צה"ל לקראת המעבר לפשיטות ממוקדות בכל רחבי הרצועה, שלב שכבר החל בצפונה.

אנליסטים ששוחחו עם ה'וול סטריט' מגדירים את הכביש החדש כ"חגורה צבאית", שמטרתו יהיה למנוע חזרה של אזרחים או מחבלים מדרום לצפון הרצועה ולאפשר לישראל שליטה טובה יותר בגזרה.

לצורך סלילת הכביש כבר החל צה"ל להרוס מבנים, בתים ותשתיות נוספות לרוחב הכביש בכדי להרחיב ולאבטח אותו, ציטט העיתון האמריקני את ערוץ 14.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר