חשש בימין 

דיווח: גורמי שמאל בארה"ב דוחקים בביידן לפרוש מהמרוץ

גורמים ליברלים דוחקים בנשיא ביידן לפרוש מהמרוץ לנשיאות ברקע הטענות על גילו המתקדם של הנשיא ואי שביעות רצונם של הפרוגרסיביים במפלגה הדמוקרטית אודות התנהלותו של ביידן בנוגע למלחמה בישראל (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן (צילום: Photo by Arie Leib Abrams/Flash90)

ברשת החדשות 'פוקס ניוז' מדווחים הבוקר (רביעי) על לחץ שמופעל כנגד הנשיא ביידן שיפרוש מהמרוץ לנשיאות כנציג המפלגה הדמוקרטית, לאור טענות שונות שעלו כנגד הנשיא המבוגר.

לפי הדיווח בערוץ המזוהה עם הרפובליקנים, מספר גדל והולך של דמוקרטים סבורים שהנשיא ביידן צריך להשאיר את התפקיד למתמודד אחר, והם מחפשים בימים אלו תוכנית שתאפשר לביידן "לרדת מהעץ".

אחד מאלו שאומרים שביידן צריך לרדת מהבמה הוא נייט סילבר המזוהה עם השמאל, ומומחה שבנה מערכת לחיזוי תוצאות הבחירות בארצות הברית, מערכת שהוכיחה את יעילותה ברוב הבחירות לנשיאות עד כה.

סילבר התבטא בנוגע להתמודדות של ביידן כי "באופן אישי... הגעתי למסקנה שבידן צריך לפרוש אם הוא לא יוכל לנהל קמפיין בחירות רגיל - כלומר, דברים כמו עריכת ראיון בסופרבול. כן, זה סיכון עצום וכן, ביידן עדיין יכול לנצח. אבל הוא מפסיד עכשיו ואין תוכנית לתקן את הבעיות", חזה סילבר את מצבו העגום של ביידן.

ברקע הדו"ח החמור של היועץ המשפטי המיוחד שביידן הוא "קשיש חביב עם בעיות זיכרון", סילבר הוסיף כי "התברר עוד יותר שגילו של ביידן הוא בעיה עצומה עבורו. לא פחות מ-86% מהאמריקאים אומרים שהוא מבוגר מדי בסקר אחד, אם כי מספרים בטווח של 70% עד 75% שכיחים יותר - עדיין רוב מכריע במדינה מפולגת מאוד", הדגיש הסוקר.

גורם ליברלי אחר מהניו יורק טיימס בשם עזרא קליין, סבור גם הוא שביידן צריך לפרוש, ומהר: "השלב הראשון, למרבה הצער, הוא לשכנע את ביידן שהוא לא צריך לרוץ שוב. שהוא לא רוצה להסתכן בהיותו רות באדר גינסבורג - עובדת ציבור גיבורה ומבריקה שגרמה לתוצאה שממנה חששה הכי הרבה בגלל שלא פרשה מספיק מוקדם", הזכיר הכותב את השופטת היהודייה-ליברלית שכיהנה בעליון עד יום מותה. העיתון מצטט גורמי שמאל נוספים בהמשך שמשוכנעים שביידן חייב לסיים את ההתמודדות שלו, ובהקדם.

בעיניים ישראליות פרישה של ביידן מהתמודדות לתפקיד הבכיר - תרחיש שלא נראה סביר כרגע, תהווה אתגר משמעותי במקרה שייבחר לתפקיד גורם ליברלי אף יותר מביידן, וחשש גדול לחזרה לימי אובמה.

זאת ועוד, ההערכה היא כי רבים מהדמוקרטים שיבחרו שלא להצביע לביידן בגלל בעיות הזיכרון שלו וגילו המופלג, יצביעו בשמחה למועמד דמוקרטי אחר דבר שעלול לפגוע בסיכוייו של טראמפ להיבחר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר