ציר הרשע 

סין זועמת על ארה"ב בעקבות הווטו באו"ם | "אכזבה עמוקה" 

הרפובליקה העממית של סין הביעה את "אכזבתה העמוקה" לאור הווטו האמריקאי שהוטל אמש במועצת הביטחון של האו"ם | לדברי הסינים, הווטו יביא למצב מסוכן עוד יותר בעזה, כלשון ההודעה (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
נשיא סין שי ג'ינפינג (צילום: shutterstock)

הסינים הביעו הלילה (שלישי לרביעי) את אכזבתם לווטו שהטילה אמש ארצות הברית להצעת הטיוטה שהגישה אלג'יריה במועצת הביטחון של האו"ם, מה שהביא לנפילת ההצעה.

כזכור, אמש הודיעה ארצות הברית כי תתנגד להצעה של אלג'יריה שעלולה להביא לקריסה של "משא ומתן רגיש", לאחר שהצעת הטיוטה של ארצות הברית לא התקבלה טרם ההצבעה.

למעט ארצות הברית שהצביעה נגד ובריטניה שנמנעה, כלל החברות במועצת הביטחון הצביעו בעד, כולל צרפת.

"סין מביעה את אכזבתה החזקה מהווטו של ארה"ב וחוסר שביעות הרצון שלה", נאמר בהצהרה, וקראה לדחוף להפסקת אש. לדברי הממשל הסיני מדובר ב"מחויבות מוסרית שהמועצה לא יכולה להירתע ממנה".

"הווטו של ארה"ב שולח מסר שגוי, דוחף את המצב בעזה למצב מסוכן יותר" והוסיף כי "ההתנגדות להפסקת האש בעזה אינה שונה ממתן אור ירוק להמשך הטבח. רק על ידי כיבוי להבות המלחמה בעזה העולם יכול למנוע משריפות הגיהנום לבלוע את כל האזור", נמסר מטעם הסינים.

אמש (שלישי), פנה שגריר ישראל לאו״ם גלעד ארדן בנאומו במועצת הביטחון ישירות לשגריר סין ודרש ממנו שסין תפעל לשחרורה של נועה ארגמני מידי החמאס.

״נועה נחטפה על ידי החמאס באלימות לעזה על גבי אופנוע", אמר ארדן. "מבט האימה בעיניה הפך סמל למצוקתם של החטופים".

"האם חשבת על נועה ארגמני כשהצבעת בעד הפסקת אש?", תקף ארדן, "אמא של נועה, ליאורה צ׳ונג הונג לי, ישראלית ממוצא סיני, גוססת בימים אלו מסרטן מוח בדרגה 4 וכל רצונה הוא לראות את בתה בפעם האחרונה", אמר שגריר ישראל.

ארדן המשיך ואמר: "אני פונה אליך בשם אמא של נועה: במקום ללחוץ להפסקת אש מזיקה שתשאיר את נועה בעזה, תלחץ על חמאס שישחררו את נועה כדי שאמא שלה תוכל להגשים את משאלתה האחרונה לראות את ביתה פעם אחרונה לפני מותה״, סיכם ארדן את דבריו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר