"סכנות ביטחוניות"

ארה"ב מגינה על ישראל בבית הדין הבינלאומי בהאג 

נציגה של ארצות הברית הגן על ישראל בדיון אודות ה"כיבוש" בבית הדין הבינלאומי בהאג | לדבריו, נסיגה חד צדדית מההתנחלויות בלא הפסקת המלחמה והטרור נגד ישראל אינה מביאה בחשבון את צרכי הביטחון הישראליים (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
אולם הדיונים בבית הדין הבין-לאומי בהאג (צילום: שאטרסטוק)

למרות המתיחות הגואה בין ירושלים לוושינגטון, ארה"ב הגינה היום (רביעי) בדיון על ישראל בבית הדין הבינלאומי בהאג.

הדיון שהתקיים בעקבות תביעה שהוגשה הרבה טרם המלחמה, עסק בנושא ה"כיבוש הישראלי בגדה המערבית", והשתתפו בו לא פחות מ-50 מדינות.

ריצ'רד סי ויסק, היועץ המשפטי בפועל במשרד החוץ האמריקאי, אמר ל-15 השופטים כי הדיון אינו מביא בחשבון את צרכי הביטחון של ישראל, וכי רק פתרון של שתי מדינות לשני עמים יביא לפתרון הסכסוך.

ישראל עצמה החליטה שלא להשתתף בדיונים ובחרה במקום זאת לשלוח מכתב לבית המשפט בו נכתב כי מוקד ההליכים לא "הכיר בזכות וחובתה של ישראל להגן על אזרחיה", ולא הכיר בזכותה של מדינת ישראל לביטחון.

הנציג האמריקאי הביע את תמיכתו בהסדר רחב יותר והזכיר את "המסגרת שנקבעה" לפתרון שתי המדינות שמותנה ב"סיום רחב יותר ללוחמה" נגד ישראל, ולא להיענות לקריאות על ידי מדינות אחרות ל"נסיגה חד צדדית ובלתי מותנית" של ישראל מיהודה ושומרון.

הנציג האמריקאי הזכיר גם את מתקפת השבעה באוקטובר שמסמלת את האיומים הביטחוניים על ישראל "והם עדיין נמשכים", אמר בבית המשפט.

לאחר שיסתיימו הדיונים ביום שני ייתן בית הדין הבינלאומי חוות דעת מייעצת ולא מחייבת, ההחלטה הסופית צפויה להתקבל בעוד מספר חודשים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר