קובעים עובדות בשטח

דיווח ברויטרס: ישראל מחפשת פלסטינים שישלטו ברצועה אחרי חמאס 

ישראל מחפשת פלסטינים בעזה שישלטו ברצועה ביום שאחרי חמאס, כך מסר מקור ישראלי לסוכנות הידיעות | ישראל מעוניינת להתחיל "כיסי ניסוי" למהלך כדי לבחון את היעילות שלו, נמסר עוד (חדשות) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
פלסטינים (צילום: Photo by Attia Muhammed/Flash90 )

ישראל מתכננת להקים "שטחי ניסוי" ברצועת עזה, בהם תסמיך גורמים פלסטיניים שאינם קשורים לחמאס לשלוט בעניינים האזרחיים של תושבי עזה, כך מדווחת היום (חמישי) סוכנות הידיעות 'רויטרס' מפי גורם ישראלי בכיר בעילום שם.

לפי הדיווח, ישראל תבחר "בפינצטה" גורמים רלוונטיים שאינם קשורים לא לחמאס ולא לרשות הפלסטינית - שהשאירה ברצועת עזה גורמים המזוהים עימה לאחר שנפל השלטון בראשותה.

תוכנית ה"הכיסים ההומניטריים" ברצועה תתקיים במקומות מהם כבר גורש חמאס, אך ההצלחה הסופית של המהלך תהיה תלויה בהבסת החמאס והשמדת שלטונו ברחבי הרצועה, אמר הגורם.

"אנחנו מחפשים את האנשים הנכונים", אמר הפקיד לרויטרס. "אבל ברור שזה ייקח זמן, כי אף אחד לא יתייצב אם הוא חושב שחמאס יכניס להם כדור בראש", הדגיש בדבריו את החשש בקרב תושבי עזה.

המטרה הסופית היא ככל הנראה להקים רשות פלסטינית נפרדת באמצעות גורמים פלסטינים מתונים שאינם קשורים לא לחמאס ולא לרש"פ.

התוכנית "עשויה להיות מושגת לאחר שחמאס יושמד ולא יהווה איום על ישראל או על העזתים", אמר הבכיר הישראלי לסוכנות הידיעות.

לפי דיווח ב-N12 שצוטט ב'רויטרס', שכונת זייתון עלולה להיות הראשונה להשתתף בתוכנית הצהלי"ת, כאשר גורמים אזרחיים וסוחרים מקומיים ייקחו שליטה על הצרכים האזרחיים בשכונה.

כאמור, הבכיר הישראלי הדגיש שהרשות הפלסטינית לא תוכל להיות חלק מהתוכנית לאור התמיכה שלה בטרור ובמתקפת הטבח בשבעה באוקטובר. "כל מי שלקח חלק ב-7 באוקטובר, או אפילו לא הצליח לגנות, פוסלים", אמר הגורם.

חמאס מצידו הגיב כי מדובר ב"כיבוש מחדש של הרצועה" על ידי ישראל. הרעיון הישראלי אינו מתיישב עם היוזמה האמריקאית לרשות פלסטינית מחודשת שתוקם על בסיס הרשות הפלסטינית הנוכחית. כך או כך נראה שישראל מעוניינת כבר עכשיו לקבוע עובדות בשטח.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר