חתול ועכבר 

סנטקום מדווח: החות'ים ניסו לפגוע בספינה אמריקנית בים סוף - והחטיאו

החות'ים ממשיכים לתקוף בכל יום את הספינות העוברות בים סוף ומפרץ עדן, וארצות הברית ממשיכה את משחק "החתול והעכבר" כנגד המורדים התימנים, שפעמים ומצליחים לפגוע במטרות איכותיות | המתקפה האחרונה שפורסמה התרחשה בליל שבת-ראשון וכוונה נגד מטרה אמריקאית בים סוף (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
(צילום: החות'ים)

בפיקוד המרכז של ארה"ב זה כבר הפך לשגרה. מדי בוקר מפרסם צבא ארצות הברית את המתקפות של החות'ים, הכישלונות ומתקפות הנגד, אך הבוקר מתברר שהחות'ים ניסו לפגוע בספינה אמריקאית שעברה במפרץ עדן והחטיאו את המטרה.

בהודעת סנטקום נמסר כי "ב-24 בפברואר בשעה 23:45 (שעון צנעא), שיגרו החות'ים הנתמכים על ידי איראן טיל בליסטי אחד נגד ספינות שככל הנראה מכוון את ה-M/V Torm Thor, מכלית כימיקל/נפט במפרץ עדן הנתון בדגל ארה"ב ומופעל על ידיה", כתבו בסנטקום אך הדגישו כי "הטיל פגע במים ולא גרם לנזק או לפציעות".

"מוקדם יותר בערב, בערך בשעה 21:00 (שעון צנעא), הפילו כוחות USCENTCOM שני כלי טיס בלתי מאוישים לתקיפה חד-כיוונית מעל דרום הים האדום להגנה עצמית" אמרו הכוחות, "מל"ט שלישי התרסק כתוצאה מכשל בטיסה", הוסיפו בפיקוד המרכז.

"כוחות CENTCOM זיהו את המל"טים וקבעו שהם מהווים איום מיידי על ספינות סוחר ועל ספינות הצי האמריקני באזור", וכתוצאה מכך הוחלט לנטרלם.

"פעולות אלו ננקטות כדי להגן על חופש הניווט ולהפוך את המים הבינלאומיים לבטוחים ובטוחים יותר עבור חיל הים האמריקאי וכלי שיט סוחר", מסכמים האמריקאים את אופי פעילותם מאז השבעה באוקטובר במימי ים סוף, כנגד כוחות החות'ים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר