הצביעות העולמית 

כך הגיב שגריר ישראל באו"ם לטענות במועצת הביטחון של האו"ם | צפו 

סגן השגריר הישראלי באו"ם יונתן מילר נאם אמש במועצת הביטחון של האו"ם בנושא המזון ברצועת עזה והאשים את האו"ם בכך שהוא אינו מצליח להעביר את הסיוע לתוך הרצועה | מילר הטיח באו"ם על הצביעות של הארגון שאינו מסוגל לקיים דיון על המצב ההומניטרי של החטופים | צפו בדברי השגריר (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
דברי סגן השגריר (צילום: ישראל באו"ם)

סגן שגריר ישראל לאו״ם יונתן מילר נאם אמש (שלישי) בדיון של מועצת הביטחון של האו״ם בנושא ביטחון המזון בעזה והשיב לטענות כלפי ישראל בדבר הרעבה של האוכלוסייה בעזה.

סגן השגריר השיב לטענות כביכול ישראל מרעיבה את הפלסטינים, וגינה את הצביעות של הארגון שנכשל מלסייע לפלסטינים גם בתוך רצועת עזה.

"מאז הטבח הברברי שביצע חמאס ב- 7.10 ישראל אפשרה הכנסת 254,000 טון של סיוע הומניטארי כמו מים וציוד ורפואי ו-165,000 טון של מזון", אמר סגן השגריר.

"83% מהבקשות לתנועה והעברת סיוע לרצוע אושרו ורק 16% מהן סורבו עקב סיכון ממשי שהסיוע ייפול לידיו של חמאס. בימים אלו ממתינות 500 משאיות סיוע בצד העזתי של מעבר כרם שלום. היכן כל ארגוני הסיוע של האו"ם? כיצד ייתכן שישראל מואשמת במצב שהוא תוצאה של כישלון מוחלט של האו"ם?", הטיח סגן השגריר הישראלי.

עוד אמר סגן השגריר מילר: ״הטיעונים שנשמעו בדיון זה מטרתם להסיט את תשומת הלב מכישלון האו״ם בניהול חלוקת הסיוע בעזה ומשרתים את התעמולה והשקרים שמפיץ חמאס", האשים מילר.

"האו״ם מסרב להכיר בביזה ובגניבה של הסיוע ההומניטארי מצד חמאס שתוקף באופן קבוע מסדרונות הומניטאריים, צינורות מים ותשתיות תקשורת. חמאס מונע את העברת הסיוע לאוכלוסייה בעזה ולא כונס על כך דיון אחד במועצה הזו!", זעק השגריר במועצת הביטחון.

"ישראל הזהירה במשך שנים מפני פעולות הטרור של החמאס בעזה אולם כל התרעותינו נענו בהתעלמות מצד הקהילה הבינלאומית. בל נשכח, בעוד הסיוע ההומניטארי נכנס לעזה, 134 חטופים נשים ילדים ומבוגרים עדיין מוחזקים בידי חמאס. מועצת הביטחון של האו״ם לא מכנסת דיון אחד גם בנושא מצב החטופים הישראלים המוחזקים במנהרות הטרור של חמאס. זו חרפה", אמר השגריר מילר לנוכחים במועצת הביטחון.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר