הפריימריז בארה"ב

גם בארצות הברית יש בחירות | תוצאות הפריימריז במדינת מישיגן 

אמש התקיימו הפריימריז במדינת מישיגן, שם הביס הנשיא לשעבר טראמפ פעם נוספת את המועמדת ניקי היילי בפער עצום | ביידן שהתמודד במדינה מטעם המפלגה הדמוקרטית אמנם זכה באמון הבוחרים, אך ספג השפלה פומבית עם עשרות אלפים שהצביעו "לא מחויבים" לנשיא הדמוקרטי (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
מימין: הנשיא לשעבר במהלך שימוע, משמאל: נשיא מבוגר מדי (צילום: shutterstock, סאת׳ ואינג פול)

הנשיא לשעבר דונלד טראמפ שמתמודד בימים אלו בפריימריז הרפובליקני לנשיאות לקח הלילה (שלישי לרביעי) גם את מדינת מישיגן עם תוצאה שהביכה את המתמודדת מולו, השגרירה והמושלת לשעבר ניקי היילי.

לפי התוצאות העדכניות, הנשיא לשעבר טראמפ ניצח הבוקר (רביעי) עם 68% תמיכה לעומת 26% למועמדת היילי, תוצאה מאכזבת מאוד עבור המתמודדת שהודיעה כי היא תלך "עד הסוף".

גם הדמוקרטים הצביעו אמש בפריימריז למפלגה הדמוקרטית. למרות שאין מועמד שמתמודד מול הנשיא ביידן המעוניין לזכות באמון הציבור לקדנציה נוספת, בידי הבוחרים עמדה האפשרות להצביע כי הם "בלתי מחויבים" לנשיא ביידן, ועשרות אלפים מהם מימשו את הזכות הזו.

לפי ה'טיימס' הבוחרים שהצביעו נגד ביידן הם בעיקר מוסלמים ופרוגרסיביים קיצוניים שהביעו את מחאתם נגד ביידן על התנהלותו מול ישראל, וחגגו את כשלונו של הנשיא לאחר היוודע התוצאות כשהם עוטים את הצעיף הפלסטיני המסורתי.

לאחר ספירת 85% מהקולות עלה כי כ-95,000 מצביעים הצביעו "לא מחויבים" נגד ביידן, מספר משמעותי של מצביעים שאם אכן לא יצביעו לו ברגע האמת בעוד פחות משנה, יתכן כי המדינה תעבור לידי הרפובליקנים.

"אני רוצה להודות לכל מישיגן שהשמיע את קולו היום", אמר ביידן בהצהרה שלא הזכירה את ההצבעה ה"לא מחויבת" או המחאה המאורגנת נגד מדיניותו בעזה. 

"מימוש זכות ההצבעה והשתתפות בדמוקרטיה שלנו זה מה שעושה את אמריקה נהדרת", אמר ביידן.

סביבתו של טראמפ דוחקת כעת בהיילי לפרוש מהמרוץ בו אין לה כל סיכוי לנצח, ואומרים כי הכספים שמושקעים כעת בקמפיין הפריימריז אלו כספים שלא יושקעו בקמפיין נגד ביידן.

כך או כך, היילי התחייבה שבכל מקרה תמשיך להתמודד עד "יום שלישי הגדול" בחמישי לחודש מרץ, היום בו מספר רב של מדינות מקיימות את הפריימריז שלהן.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר