למרות ההכחשה של צה"ל

חוצפה צרפתית: "מגנים את האירוע בו פלסטינים היו יעד לירי של צה"ל" 

נשיא צרפת עמנואל מקרון שנואש לתמיכת השמאל והערבים במדינתו, פרסם היום בטוויטר הודעת גינוי חריפה ביותר לאירוע אמש במהלכו פלסטינים נהרגו בשעה שניסו לבזוז משאיות סיוע | ארה"ב הפתיעה יחסית לטובה כשמחלקת המדינה בחרה שלא לתקוף את ישראל בצורה ישירה או לצאת בהאשמות לא מבוססות כמו שעשתה הידידה האירופית (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
מקרון בעת ביקור בבירות בירת לבנון - ידידתה הקרובה של צרפת (צילום: shutterstock)

מתחילת המלחמה, או מעט אחרי זה, נשיא צרפת עמנואל מקרון היה באופן קבוע בין הראשונים ממדינות המערב לגנות את ישראל ולדרוש הפסקת אש.

אם בתחילת המלחמה צרפת ניצבה לצד ישראל, המוסלמים בצרפת שהחלו להבהיר את המדינה הצליחו מהר מאוד להפוך את הקערה על פיה בכל הנוגע לרטוריקה של "קאי דורסאיי" - משרד החוץ הצרפתי.

היום (שישי) החליטה צרפת לצאת במספר הודעות גינוי חמורות נגד ישראל, בעקבות האירוע אמש (חמישי) ברצועה במהלכו נהרגו פלסטינים מדוחק בשעה שניסו לבזוז משאיות סיוע.

בהודעת משרד החוץ של הרפובליקה נכתב הבוקר:

"צרפת מביעה את רגשותיה העמוקים אודות הדיווחים על מספר רב מאוד של קורבנות אזרחים פלסטינים במהלך חלוקת הסיוע ההומניטרי בעזה. הירי של חיילים ישראלים נגד אזרחים המנסים לגשת למזון אינו מוצדק", נכתב בהודעה המקוממת.

יוזכר כי צה"ל הכחיש את הדיווחים על ירי מאסיבי ואף תמך בעמדתו באמצעות סרטון אווירי וצילומים שפרסם דובר צה"ל מאוחר יותר, בהם הוכח כי הפורעים הפלסטינים נהרגו כתוצאה מדוחק רב ששרר במקום בשעה שניסו לבזוז את משאיות הסיוע, ואף דווח על ירי לעבר האזרחים מצד מחבלים מקומיים.

אבל כל זה לא הספיק לצרפת שנראה כי כל מה שהיא מעוניינת בו הוא למצוא חן בעיני המוסלמים הרבים שכבשו את הרפובליקה ומאיימים על דמותה.

"אנו ממתינים לשפוך כל אור על המעשים הנזכרים, שהם חמורים מאוד. בכל מקרה, באחריותה של ישראל לעמוד בכללי המשפט הבינלאומי ולהגן על חלוקת הסיוע ההומניטרי לאוכלוסיות אזרחיות. האירוע הטרגי הזה מגיע בזמן שהמצב ההומניטרי בעזה הוא מצב חירום מוחלט, ומספר גדל ובלתי נסבל של אזרחים פלסטינים סובלים מרעב ומחלות. נחוצה בדחיפות הפסקת אש מיידית ומתמשכת כדי לאפשר אספקה ​​רחבת היקף של סיוע הומניטרי והגנה על אזרחים ברצועת עזה. זה נשאר בראש סדר העדיפויות של צרפת", דברי הודעת משרד החוץ הצרפתי.

הנשיא מקרון לא הסתפק בהודעה המקוממת של שר החוץ החדש שלו ספטן סז'ורנה וכתב בטוויטר:

״זעזוע עמוק בעקבות התמונות שהגיעו אלינו מעזה שבה אזרחים היו ליעד לחיילים ישראלים. אני מביע את הסתייגותי החריפה מהירי הזה ודורש אמת, צדק, וכבוד לחוק הבינלאומי", דברי נשיא הרפובליקה של צרפת.

הודעת ה'קאי דאורסיי' (צילום: משרד החוץ של צרפת)

ארה"ב מצידה הסתפקה בהודעה עמומה שאינה מגנה ישירות את ישראל אולם הדגישה את נושא מות האזרחים ברצועה.

דובר מחלקת המדינה מת'יו מילר אמר בתגובה לאירוע: "אני, קודם כל, רוצה להביע את תנחומיה העמוקים של ארצות הברית למשפחות ההרוגים. יותר מדי פלסטינים חפים מפשע נהרגו במהלך הסכסוך הזה, לא רק היום, אלא במהלך כמעט חמשת החודשים האחרונים... אנשים צריכים יותר מזון; הם צריכים יותר מים; הם צריכים תרופות וסחורות הומניטריות אחרות, והם צריכים את זה עכשיו", דברי דובר מחלקת המדינה, מתיו מילר.

הבוקר עודכן מספר הפצועים לפי הרשויות של חמאס בעזה לכ-700. מספר ההרוגים באירוע הדוחק נשאר על מעט יותר ממאה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר