לפי הודעת השגרירות

בריטניה תאפשר לארבעת הישראלים מיו"ש לערער נגד הסנקציות שהוטלו עליהם

למרות ההחלטה של השגרירות, הבריטים מסרבים לחשוף את מקורות המידע שהביאו לעיצומים על ארבעת הישראלים המתגוררים ביו"ש • דובר השגרירות מסר כי "ההחלטות מבוססות על ראיות מוצקות" (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
הפגנה של פלסטינים נגד המתנחלים ביו"ש (צילום: Photo by Flash90)

במענה לפניית העיתון 'ישראל היום' נמסר ע"י ממשלת בריטניה כי היא תאפשר לארבעה ישראלים תושבי יו"ש עליהם הוטלו עיצומים חד צדדיים, לערער על ההחלטה.

עם זאת, הבריטים מסרבים לחשוף את מקורות המידע שהביאו לעיצומים על ארבעת הישראלים, בלי לאפשר להם להשמיע את גרסתם, ואף שאינם מוכרים כיום במערכת האכיפה הישראלית כמי שמעורבים בפעילות לא חוקית.

לדברי דובר השגרירות במענה לפניית 'ישראל היום': "הממשלה הבריטית מקיימת מערכת סנקציות שקופה והוגנת. ההחלטות להגדיר גורמים מסוימים כמושאי סנקציות מבוססות על ראיות מוצקות, והסיבות להחלטות הללו מוצגות לציבור ברשימת הסנקציות הפומבית של בריטניה". הבריטים טוענים גם כי "האלימות בגדה המערבית הגיעה לרמות שיא ב-2023", אך לא הציגו נתונים שיבססו את האשמתם זו.

עם זאת, הבריטים מבהירים כי לארבעת הישראלים עליהם הושתו העיצומים, "שמורה הזכות לערער על הגדרתם כמושאי סנקציות", והוסיפו כי "ההנחיות באשר לזכות של אותם אנשים להגיש בקשה לבחינה מחדש זמינות לציבור באתר שלנו". זאת בניגוד לממשל בוושינגטון, שלא הציע מסלול של ערעור.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר