המגעים לשחרור החטופים

סינוואר נעלם; חמאס מסרב לעסקה | כל הפרטים על המו"מ  

בעוד משלחת חמאס נכחה אמש בקהיר לצורך שיחות המשא ומתן, בישראל החליטו שלא לשלוח משלחת מטעמה לאור חוסר שיתוף הפעולה מצד חמאס, כפי שדווח אמש | הבוקר מתברר כי ישנו כישלון נוסף לשיחות, והוא שמנהיג חמאס, יחיא סינוואר - שוב נעלם | כל הפרטים על המשא ומתן התקוע בין ישראל לארגון הטרור (חדשות) 

דוד הכהן | כיכר השבת |
הקריאה של סינוואר לבצע פיגועי יחידים (צילום: צילומסך כאן)

יחיא סינוואר נעלם. כך עולה הבוקר (שני) מדיווח של ה'וול סטריט ג'ורנל' שמפרט ומסכם את מצב המשא ומתן בין ישראל לחמאס עד כה.

כפי שדווח אמש ב'כיכר השבת', ישראל החליטה שלא לשלוח נציגים מטעמה לשיחות בקהיר למרות שמחבלי חמאס האמונים על המשא ומתן דווקא כן נכחו.

הסיבה להחלטה הישראלית שלא לשלוח צוותים נבעה מכך שחמאס סירב למסור פרטים אותם ישראל הגדירה כקריטיים, וביקשה מהמתווכות לקבל את רשימת החטופים שעודם בחיים - חמאס סירב לכך וישראל החליטה שלא לשלוח משלחת.

לפי דיווח של הכתב ירון אברהם הבוקר, הבקשה הישראלית כללה רק מספר של חטופים שעודם בחיים ולא רשימה "שמית". כך או כך, ישראל הבינה שחמאס לא רציני והחליטה לא להמשיך במגעים.

עוד עולה מהדיווח שחמאס התבקש לספק את מספר האסירים אותם הוא מעוניין לשחרר בעסקה כמו גם לענות על השאלה מהו ה"מפתח" לשיטת חמאס ביחס חטופים/מחבלים, להבדיל, גם על זה חמאס סירב לענות.

וגם אם חמאס היה עומד בכל הדרישות של ישראל, עדיין לא היה ברור אם ביכולתו להוציא עסקה לפועל, לאור העובדה שמנהיג ארגון הטרור, יחיא סינוואר נעדר מזה כשבוע.

המסר האחרון של סינוואר היה שאין דחיפות לעסקה או להפסקת אש, וכי הוא מקווה שפלישה ישראלית לרפיח שבדרום עזה במהלך הרמדאן תדחוף פלסטינים החיים בישראל ובגדה המערבית להתקומם נגד ישראל, כפי שדווח אמש (ראשון) ב'כיכר'.

אם ישראל הציבה את הרמדאן שמתחיל ביום ראשון הקרוב כיעד אחרון לעסקה, ולא: יציאה ל"מבצע רפיח", בכיר חמאס אומר לעיתון ה'וול סטריט ג'ורנל' כי עסקה במהלך השבוע הראשון של הרמדאן הוא יעד יותר ריאלי.

בתוך כך, הבוקר (שני) מדווח כי ראש ממשלת קטאר א'-ת'אני שמעורב מאוד במשא ומתן מול חמאס יגיע לוושינגטון וייפגש עם בכירי הממשל, די במקביל להגעתו של חבר הכנסת השר בני גנץ. בשלב זה לא ברור אם מתוכננת פגישה חשאית בין שני האישים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר