חמאס פריז

"אני מרגיש מושפל"; העדות המצמררת של מרקו שהותקף בפריז כי הוא יהודי 

מרקו, יהודי פריזאי בן 62 הותקף ביום שישי האחרון עת יצא מבית הכנסת בפריז. תקיפה אחת של יהודי מיני רבות בעיר האורות, נחשפה בראיון מצמרר לכלי תקשורת פופולארי בצרפת | העדות של מרקו (בעולם היהודי) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
מרקו, הותקף כי יהודי (צילום מסך BFMTV)

מרקו, יהודי בן 62 המתגורר בעיר פריז, הותקף ביום שישי האחרון על ידי קבוצת פורעים אנטישמים. באופן חריג, הסכים להתראיין לכלי התקשורת הצרפתי BFMTV בפנים גלויות, וסיפר על מה שעבר באותם רגעים.

המתקפה התרחשה בסביבות השעה 17:30 ביום שישי האחרון עת יצא מבית הכנסת ברובע ה-20 של פריז, ככל הנראה לאחר שסיים תפילת ליל שבת מוקדמת, כנהוג בחוץ לארץ.

המתקפה לפי מרקו כללה אגרופים בבטן ובעיטות והוא חזר בפני הכתב הצרפתי על תיאור האירוע מתחילתו. "יצאתי מבית הכנסת, ישבתי על קצה המדרכה של בית הכנסת וראיתי אדם שעובר ומסתכל עליי במבט מקובע, שנראה קצת נרגש", הוא זוכר.

לדבריו, החשוד חלף על פני הקורבן ואז לאחר כשלוש דקות חזר אליו ואמר לו: "אתה זה שהורג אנשים בעזה?" בתגובה ענה לו היהודי המבוגר: "אני לא הורג אף אחד, אף פעם לא הרגתי אף אחד". ואז התחיל הסיוט.

התוקף החל להכות את מרקו בכל חלקי גופו באמצעות אגרופים ובעיטות. בשלב מסוים קיבל מרקו אגרוף וחבט בראשו. "ואז איבדתי את ההכרה ואני לא זוכר כלום", אמר היהודי.

בית הכנסת בסמוך לו הותקף היהודי (צילום מסך / BFMTV)

מדוע הסכמת להתראיין? שאל הכתב את מרקו. והוא ענה: "כדי להראות מה שקורה ליהודים בצרפת בתקופה שלנו. יש לי אף שבור. נפתח לי המצח, כאבים בלחיים וגם בלסת", הוא לוחש.

אבל מעבר לכאב הפיזי, כאב לו ביותר הכאב הנפשי של ההשפלה שספג: "אני מרגיש מתוסכל מכך שלא הצלחתי להגן על עצמי. אני מרגיש מושפל, אני מרגיש מושפל" הוא חוזר. "זה כואב לי יותר מהכאב הפיזי. נמאס לי, אני לא יכול. אני לא מרגיש בצרפת. זה גורם לי לחשוב על מלחמת העולם השנייה, שובו של הנאציזם. נאציזם חדש", הוא מצהיר לכתב BFMTV.

שר הפנים הצרפתי, ז'רלד דרמנין הגיב לאירוע: "לפי מידע ראשוני, אתמול בערב התרחשה תקיפה אנטישמית חדשה בפריז. נעשה הכל כדי למצוא את מבצע המעשה הבלתי נתפס הזה.

יתרה מזאת, בהוראתי, מאז אתמול תגברו השוטרים את המעקב אחר מקומות בהם פוקדים בני ארצנו היהודים, שאסור להם להיות קורבנות של הטרגדיות המתרחשות במזרח התיכון", אמר שר הפנים בתגובה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר