ניצחון נוסף לנשיא לשעבר

היום הוא "יום שלישי הגדול" בארה"ב | בדרך לניצחון הגדול, טראמפ לקח עוד מדינה

המתמודד לפריימריז והנשיא לשעבר דונלד טראמפ הגיע היום ליומו הגדול - יום שלישי הגדול בו לפי הצפי הוא הולך לזכות בכמה מאות צירים, מה שצפוי להביא לפרישתה של המועמד היחידה שנותרה מול ניקי היילי | הלילה לקח טראמפ גם את מדינת צפון דקוטה (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
דונלד טראמפ (צילום: shutterstock)

הנשיא לשעבר דונלד טראמפ זכה הלילה (שני לשלישי) גם במדינת צפון דקוטה עם ניצחון מוחץ נוסף על המתמודדת נגדו המושלת והשגרירה לשעבר ניקי היילי.

לפי התוצאות הרשמיות ניצח טראמפ עם לא פחות מ-84% מהקולות לעומת 14% עבור ניקי היילי. למעשה, אחוז ההצבעה היה נמוך מאוד בבחירות הללו ורק כ-2,000 אמריקאים הצביעו. אבל דמוקרטיה זה דמוקרטיה וטראמפ לקח את כל 29 צירי המדינה מכיוון שהוא זכה ביותר מ-60 אחוז מהקולות.

היום, יתקיימו הפריימריז והוועידות הקובעות את מועמד המפלגה הרפובליקנית בכ-15 מדינות. בגלל ריבוי המדינות המתמודדות באופן מסורתי באותו יום, נקרא התאריך הזה "יום שלישי הגדול". עבור טראמפ מדובר גם ביום גורלי שצפוי לקבוע את מעמדו באופן סופי כמועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות, אם ניקי היילי לא תפתיע.

הסיכוי היחיד של היילי לגבור על טראמפ יהיה באותן מדינות שהבוחרים אינם צריכים להיות רשומים במפלגה הרפובליקנית כדי להצביע וישנו חשש שמצביעים דמוקרטים יבחרו בהיילי רק כדי לחסום את טראמפ.

כך או כך, סיכוייה של היילי אינם גבוהים במיוחד, בהתחשב בכך שטראמפ מוביל כעת 43-244 על המושלת לשעבר.

מדינה נוספת שתתמודד היום במסגרת הפריימריז היא מדינת קולורדו שבית המשפט העליון שלה פסל את טראמפ מלהתמודד במדינה. לאחר שהעליון של ארה"ב הפך את ההחלטה אמש (שני), הנשיא טראמפ יירשם גם על פתקי ההצבעה של המדינה.

התחרויות העיקריות מתוכננות באלבמה, אלסקה, ארקנסו, קליפורניה, קולורדו, מיין, מסצ'וסטס, מינסוטה, צפון קרוליינה, אוקלהומה, טנסי, טקסס, יוטה, ורמונט ווירג'יניה.

בכדי שמתמודד רפובליקני יבטיח את מועמדותו עליו להשיג 1,215 צירים בסך הכל והיום יתמודדו המדינות המייצגות כ-900 מהם.

גם אם מבחינה מספרית טראמפ לא יוכל להגיע היום למספר המיוחל, ההערכה היא שאם ישיג מספר גבוה של צירים עודפים על פני יריבתו היא תחליט לפרוש מהמירוץ. יודגש כי גם היילי עצמה הציגה את ה'סופר טיוזדיי' כתאריך היעד שלה שלפניו לא תעצור את ההתמודדות שלה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר