אחרי הדוח החמור

ארדן דורש ממזכ"ל האו"ם: כנס את מועצת הביטחון לדון בפשעי החמאס

שגריר ישראל לאו"ם גלעד ארדן פנה במכתב למזכ"ל גוטרש בו הוא דורש שיפעל לכינוס דחוף של מועצת הביטחון בנושא דוח האו"ם המכיר בפשעים החמורים שבוצעו בטבח | השגריר ארדן אף פנה לשגרירי המדינות החברות במועצת הביטחון: ״דו״ח האו״ם מטיל אחריות על המועצה להתכנס מידית ולגנות סוף סוף את חמאס ולפעול להשבת כל החטופים״ (בעולם)

יוני גבאי | כיכר השבת |
השגריר גלעד ארדן באו"ם

יממה לאחר פרסום דוח שליחת האו"ם לאלימות חמורה באזורי עימות פרמילה פאטן שמכיר בפשעים הקשים והזוועות שבוצעו במהלך טבח שמחת תורה, פנה שגריר ישראל לאו"ם גלעד ארדן במכתב למזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש בדרישה לפעול לכינוס מידי של מועצת הביטחון בנושא ממצאי הדוח.

השגריר ארדן ציין במכתבו למזכ"ל כי זמן קצר לאחר הטבח הברברי שביצע חמאס, הוא מצא לנכון להפעיל באופן חריג את סעיף 99 לאמנת האו"ם לצורך כינוס מועצת הביטחון בנושא "המשבר ההומניטארי בעזה".

לדברי ארדן, "ממצאי הדוח שפורסם אתמול מצביעים על מצב חירום הומניטארי בו נמצאים החטופים – באופן שמצדיק הפעלה של סעיף 99 והצבת הנושא בראש סדר יומה של המועצה עד לשחרורם".

השגריר ארדן דרש במכתבו מהמזכ"ל לפעול לכינוס מידי של מועצת הביטחון בנושא ממצאי הדוח ולהביא להכרה בחמאס כארגון טרור במועצת הביטחון ובכל גופי האו"ם; כמו גם להקדיש את כל מאמצי האו"ם להעמדה לדין של חמאס בגין הפשעים החמורים ולפעול להשבת כל החטופים.

בנוסף פנה השגריר ארדן לשגרירי המדינות החברות במועצת הביטחון של האו״ם; ארה״ב, בריטניה, סין, רוסיה, יפן צרפת, מלטה, סלובניה, אקוודור, שווייץ, אלבניה, גאנה, גבון, מוזמביק וברזיל בבקשה להגיש מטעמן דרישה לכינוס מועצת הביטחון בעקבות ממצאי הדו״ח.

״מאז טבח ה-7.10 מועצת הביטחון התכנסה 22 פעמים בנושא המצב ההומניטארי בעזה וטרם פורסם גינוי אחד של המועצה למעשי החמאס״, כתב השגריר ארדן לעמיתיו.

״דו״ח האו״ם שפורסם אתמול מטיל אחריות על מועצת הביטחון להתכנס מיד ולגנות סוף סוף את החמאס על פשעיו ולפעול לשחרור כל החטופים", הוסיף.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר