היום האחרון לשיחות 

מנסים לקנות זמן: זה המהלך שיזמה ארה"ב בשיחות המו"מ 

ארה"ב יזמה עם מדינות ערביות מהלך מחודש, לאור חוסר ההצלחה של המתווכות להתקרב בימים האחרונים לעסקת חטופים, ימים לפני תחילת חודש הרמדאן שהוגדר על ידי ישראל כתאריך יעד ל"מבצע רפיח" (חדשות) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
שיחות המשא ומתן. המנהיגים והמתווכים (צילום: shutterstock)

ארה"ב והמדינות הערביות המעורבות במשא ומתן יזמו מהלך לפיו ישראל תתחייב להפסקת אש קצרה בלחימה לאור חוסר היכולת של הצדדים להגיע להסכמה אודות הפסקת אש ארוכה יותר, כך מדווח היום (רביעי) ה'וול סטריט גורנל'.

התוכנית הייתה להביא להפסקת אש קצרה - אפילו של כמה ימים ספורים, כדי להראות נכונות ורצינות משני הצדדים וכך לחזק את ה"אמון" בין ישראל לחמאס.

כפי שדווח בימים האחרונים, ישראל מצידה משוכנעת שחמאס רוצה ומעוניין להסלים את הלחימה בחודש הרמדאן כדי לפגוע בישראל ברמה הבינלאומית.

אמש (שלישי), הסכימו הצדדים להקצות יום נוסף לשיחות המשא ומתן כאשר ההנחה היא שאם הן שוב יתפוצצו היום, יהיה זה הסוף למגעים, לפחות בשלב זה.

 "לסיים את המלחמה מבלי לפרוץ את רפיח זה כמו לשלוח כבאים כדי לכבות 80% מהשריפה", אמר גנץ לגורמים רשמיים בארה"ב בפגישות ביום שני, אמר הגורם הישראלי ל'וול סטריט ג'ורנל'.

עוד עולה מדיווח של הגורם הישראלי שבני גנץ הופתע בפגישות שלו עם בכירים מארה"ב לאור ה"מרחק" בין העמדות של ישראל לארצות הברית.

בשיחה עם עיתונאים ביום שלישי הטיל הנשיא ביידן את האחריות לכישלון השיחות על חמאס. הנשיא אמר כי הכדור נמצא "ביד החמאס כרגע. הישראלים שיתפו פעולה. יש שם הצעה רציונלית. עוד כמה ימים נדע מה יקרה". "אנחנו צריכים הפסקת אש", הוסיף הנשיא. "נראה מה חמאס יעשה".

חמאס מצידו דורש נסיגה ישראלית מלאה מרצועת עזה וחזרה של תושבי צפון הרצועה לבתיהם, ככל הנראה במטרה להחזיר לוחמי חמאס לעמדות מפתח בצפון הרצועה שנכבשה על ידי ישראל.

עוד דורש ארגון הטרור שישראל תתחייב להפסקת אש מוחלטת לאחר סיום ששת השבועות של עסקת החטופים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר