"הורגים אזרחים"

פרטים חדשים על מתקפת החות'ים אמש שהרגה שלושה 

לראשונה אמש הצליחו החות'ים לגבות מחיר נפש במתקפות הטרור שלהם בים האדום | שלושה בני אדם נהרגו במתקפה על ספינה שהם הגדירו כ"אמריקאית" | הבוקר מתבררים פרטים חדשים על המתקפה הדרמטית שגבתה לראשונה חיי אדם (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
תמונה של הספינה שנפגעה שפורסמה ברשתות (צילום: לפי סעיף 27א / CENTCOM)

שלושה בני אדם נהרגו במתקפה של החות'ים, וזאת לראשונה מאז החלה המלחמה בעזה ומתקפות הארגון התימני בים האדום, כך דווח אמש (רביעי).

הבוקר (חמישי) מתבררים פרטים נוספים על המתקפה הקטלנית. בדיווח שיצא לפנות בוקר מטעם פיקוד המרכז של ארצות הברית, נכתב בכותרת: "החות'ים הורגים אזרחים בתקיפת טילים".

"בשעה 11:30 בבוקר (שעון תימן) ב-6 במרץ, טיל בליסטי נגד ספינות שוגר מאזורים בתימן שנשלטים על ידי הטרוריסטים החות'ים בתמיכת איראן לעבר "M/V True Confidence", ספינה תחת דגל ברבדוס, בבעלות ליברית, במפרץ עדן. הטיל פגע בספינה, והצוות דיווח על שלושה הרוגים, לפחות ארבעה פצועים, שלושה מהם במצב קריטי, ונזק כבד לספינה", כתבו מוקדם הבוקר בסנטקום.

עוד עולה מהדיווח של צבא ארצות הברית כי הצוות נטש את הספינה וכוחות הקואליציה מעריכות את המצב.

עוד מדגישים כי "זהו הטיל החמישי נגד ספינות ששוגר על ידי החות'ים בשני הימים האחרונים. שניים מהם פגעו בשתי ספינות "M/V MSC Sky II" ו-"M/V True Confidence" ואחד יורט על ידי "USS Carney". התקפות אלו מהחות'ים פגעו במסחר הגלובלי וגרמו למותם של מלחים בינלאומיים", וזאת לראשונה כאמור.

מדיווח נוסף של ה'ניו יורק טיימס' עולה כי ההרוגים הם אזרח וייטנאמי אחד ושני אנשי צוות פיליפינים. "זו הייתה התוצאה העצובה אך הבלתי נמנעת של ירי החות'ים בפזיזות בטילים לעבר ספנות בינלאומית", נמסר בהצהרה של שגרירות בריטניה בתימן. "הם חייבים להפסיק", הוסיפו.

דובר החות'ים יחיא סריע אמר לאחר האירוע כי החות'ים הזהירו את הספינה לפני ששיגרו את הטילים, עוד הוסיף כי שריפה פרצה על הסיפון כתוצאה מהשיגור עליו לקח הדובר אחריות.

החות'ים הגדירו את הספינה כ"אמריקאית" אולם מתברר כי אין לה כל קשר לארצות הברית. הספינה שנפגעה שטה תחת דגל ברבדוס ומופעלת על ידי חברה יוונית.

הספינה הייתה בדרכה מסין לכיוון ג'דה, ערב הסעודית, והמטען שלה כלל מוצרי פלדה ומשאיות, עד שספגה פגיעה בים האדום, נמסר עוד.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר