מתיחות מול בריטניה

זה מה שהיה בפגישה אמש בין שר החוץ קמרון לבני גנץ 

שר החוץ קמרון פגש אמש את השר גנץ וכצפוי הפעיל לחצים על ישראל | מאז מונה לשר החוץ של סונאק, קמרון נקט בגישה מחמירה כלפי ישראל ביחס לראש הממשלה של הממלכה והציג עמדות בוטות יותר ביחס לגישה הקלאסית של בריטניה כלפי הסכסוך (בעולם)  

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הפגישה אמש עם קמרון (צילום: דוברות השר בני גנץ)

השר בני גנץ נפגש אמש (רביעי) עם שר החוץ של בריטניה דיוייד קמרון, האחרון יצא בהצהרות לתקשורת שעסקו שוב בביקורת על ישראל.

מאז מינויו של שר החוץ קמרון, ראש הממשלה לשעבר, הציג האחרון עמדות בוטות וחריפות נגד ישראל במגוון הזדמנויות.

שר החוץ של בריטניה אמר לאחר הפגישה כי הוא מסר לגנץ שישראל חייבת לסייע בהכנסת הרבה יותר מזון ואספקה ​​אחרת לרצועת עזה כדי לטפל במשבר ההומניטרי שם.

לאחר הפגישה אמר קמרון כי "לחצתי שוב על ישראל להגביר את זרם הסיוע", אמר שר החוץ בהצהרה. "אנחנו עדיין לא רואים שיפורים בשטח. זה חייב להשתנות", הוסיף שר החוץ של הממלכה המאוחדת.

קמרון הוסיף כי שוחח עם גנץ על הצורך לפתוח יותר נתיבי גישה ימיים ויבשתיים לצורך אספקת סיוע הומניטרי לרצועה, כולל "מקלטים ואספקה ​​לתיקון התשתית ההרוסה של השטח", כאשר כוונתו ככל הנראה לבטון ששימש את חמאס ליצירת מנהרות. עוד הביע שר החוץ הבריטי את דאגתו מפני הפלישה הקרובה לרפיח.

שר החוץ של בריטניה אף רמז בדבריו שייתכן וישראל מפירה את החוק הבינלאומי: "לישראל יש אחריות משפטית להבטיח שסיוע זמין לאזרחים", אמר. "לאחריות הזו יש השלכות, כולל כאשר אנו כבריטניה מעריכים אם ישראל עומדת בחוק ההומניטארי הבינלאומי".

מנגד, בהודעת הדוברות שיצאה מלשכתו של השר גנץ התמקד האחרון בשיחה על שחרור בני הערובה, הפסקת פעילות הטרור של החות'ים בים האדום ועל "המטרה הצודקת וההכרחית של הסרת האיום של חמאס".

בנוסף לפגישה עם שר החוץ, נפגש השר גנץ גם עם ראש הממשלה רישי סונאק למורת רוחו של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו שזעם על המפגש שלא תואם לפי הנוהל עם לשכתו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר