אחרי הפגישה המתוחה

דיווח מטריד: בריטניה בוחנת הטלת אמברגו נשק על ישראל 

בריטניה בוחנת בימים אלו הטלת אמברגו נשק על ישראל, כך עולה מדיווח הבוקר | לאחר הפגישה אמש עם השר גנץ שהוגדרה כ"מתוחה", נראה שמדיניות החוץ של בריטניה בראשות קמרון משתנה לרעת ישראל (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
רישי סונאק (צילום: shutterstock)

בריטניה בוחנת את האפשרות להטיל על ישראל אמברגו נשק ולהפסיק את הייצוא הבטחוני אליה, כך עולה היום (חמישי) מדיווח בעיתון 'ישראל היום'.

החוק בבריטניה קובע כי הממלכה לא תייצא נשק למדינות בהן יש חשש שייעשה שימוש בנשק לצורך פשעי מלחמה.

בהתאם לכך, בריטניה שלחה בחודשים האחרונים משלחת של משפטנים לישראל כדי לבחון את השימוש שישראל עושה בנשק ואת המדיניות שלה מול עזה, חושפים הבוקר ב'ישראל היום'.

הדיווח של העיתון הישראלי מתכתב עם ידיעה מה'גרדיאן' אותו הוא מכנה כ"עוין" לישראל, לפיו בבריטניה שוקלים לבחון את ייצוא הנשק לישראל בהתאם לדיווחים על פעולה קרובה ברפיח.

כפי שדיווחנו הבוקר ב'כיכר', נראה כי גם ממשל ביידן שוקל דרכים למנוע מישראל להשתמש בנשק אמריקני אם תתקוף אזורים המאוכלסים בצפיפות ברצועת עזה, כך דווח הלילה (בין רביעי לחמישי) בוושינגטון פוסט.

עוד דווח על פגישה מתוחה במיוחד בין השר גנץ לקמרון שהחזיר את השיחה בכל פעם מחדש לנושא ההומניטרי ברצועת עזה, גם כאשר השר גנץ ניסה להעביר את הנרטיב הישראלי. עוד עלה כי השר קמרון "נזף" בגנץ במהלך השיחה על המדיניות הישראלית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר