"נסיגה כוללת של צה"ל"

דיווח: חמאס העמיד דרישות הזויות; ישראל סירבה והשיחות התפוצצו

ב'אל ג'זירה' מדווחים לפני זמן קצר על פיצוץ שיחות המשא ומתן ביום חמישי לאחר שהצדדים נתנו ארכה נוספת למשא ומתן בין ישראל לחמאס | הערכה: המתקפה ברפיח קרובה (חדשות) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
שיחות המשא ומתן. המנהיגים והמתווכים (צילום: shutterstock)

שיחות המשא ומתן בין ישראל לחמאס התפוצצו היום (חמישי) לאחר שחמאס עמד על דרישותיו המוגזמות להן ישראל סירבה, כך מדווח היום באתר החדשות 'אל ג'זירה', דיווח אותו הביא הכתב עמיחי שטיין מ'כאן חדשות'.

לפי הדיווח, אנשי חמאס עמדו על דרישותיהם ה"הזויות" - כפי שכינה זאת ראש הממשלה נתניהו, לפיהן ישראל תתחייב להפסקת אש קבועה, נסיגת הצבא מרצועת עזה והחזרת העקורים ללא תנאים.

ההבדלים בין הצדדים היו פחות או יותר זהים למה שהיה עד כה ולכן ישראל גם החליטה שלא לשלוח משלחת לקהיר בתחילת השבוע, לאחר שהתברר כי חמאס אינו עומד בתנאי הסף.

עם זאת דווח בתחילת השבוע כי למרות הסירוב לשלוח משלחת, ישראל נאותה להעביר מסרים דרך המתווכים והורתה לקטארים להמשיך במאמצים שכאמור היום ירדו לטמיון.

גוברת ההערכה כי ישראל תפתח בקרוב במבצע צבאי בעיר רפיח, והיום (חמישי) עלו דיווחים לפיהם ישראל נותנת ארכה של חמישה ימים נוספים מתחילת חודש הרמדאן לתחילת המבצע הצבאי. יצוין כי גורמים ישראלים בכירים הכחישו את הדיווח ואמרו כי התאריך 15.3 שהוזכר בידיעה אינו נכון.

מנגד בערוץ מצרי מדווחים כי משלחת חמאס חזרה להתייעצות אך המשא ומתן טרם הסתיים וכי הוא יתחדש בשבוע הבא. יוזכר כי חודש הרמדאן מתחיל ביום ראשון הקרוב, תאריך אותו קבעה ישראל כיעד לקראת הפלישה הצפויה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר