ישראל מכחישה 

אונר"א טוענת: המוצר הרפואי המפתיע שישראל אסרה להכנסה לרצועה 

ישראל דחתה משאית סיוע שהכילה מוצר רפואי שלא נכלל ברשימה המקורית של החפצים המותרים להכנסה לרצועת עזה | ישראל טענה כי מדובר בחפץ שעלול להפוך לנשק ולכן אסרה על ההכנסה, לטענת הפלסטינים (חדשות)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
לזריני בא-שאטי (צילום: shutterstock)

הפלסטינים בעזה טוענים שישראל דחתה את כניסתה של משאית סיוע לאחר שבבדיקה שנעשה עליה על ידי כוחות צה"ל התברר כי היא מכילה מספריים רפואיות, כך דיווח אמש (רביעי) עיתון ה'ניו יורק טיימס'.

לפי מנכ"ל אונר"א, האיש הידוע לשמצה פיליפ לזאריני, מדובר היה בערכה רפואית לילדים שהיה חשש כי הפלסטינים יעשו בהם "שימוש כפול".

מתאם פעולות הממשלה בשטחים הכחיש את הדיווח של לזאריני והאשים אותו בשקר. עוד הדגיש צה"ל כי רק 1.5% ממשאיות הסיוע נדחו על ידי הכוחות שבדקו את הסחורה.

"שקר הוא סימן לייאוש", אומר מתאם פעולות הממשלה בשטחים ומדגיש: "זה לא קרה. למעלה מ-16,000 משאיות נכנסו לעזה, כאשר רק 1.5% אסורים. רובם תואמו מחדש ונכנסו מאוחר יותר. מקורות המידע שלך שגויים. אנחנו כל הזמן בקשר עםמארגונים ולא שמענו על זה מילה", הגיבה היחידה הביטחונית.

הפוסט של לזאריני וההכחשה (צילום מסך טוויטר)

ללזאריני מצטרף גם שר החוץ של בריטניה שעוין את ישראל דיוויד קמרון, שאמר בשבוע שעבר כי יותר מדי משאיות מסורבות כניסה בגלל חשד ל"שימוש כפול". חברת פרלמנט בריטית טענה כי  ישראל דחתה 1,350 מסנני מים ו-2,560 נורות סולריות שסופקו על ידי ממשלת בריטניה מכיוון שהם נחשבים לאיום.

לטענת קבוצות הסיוע, במידה ובמשאית נתפסים מוצרים שנאסרו על ידי ישראל מחשד לשימוש כפול, כלל המשאית מוחזרת אחורה ולא נכנסת לרצועה.

יודגש כי הערכה היא שחמאס לא באמת נזקק לאותן משאיות כדי להעביר אמצעי לחימה שונים לרחבי הרצועה, לאור המנהרות הרבות שמחברות את רפיח למצרים לפי הערכה ישראלית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר