תגובה נזעמת 

איראן נגד מרדכי קידר שאמר כי יש "לחתוך את איראן לחתיכות"

דובר משרד החוץ של איראן טרח להוציא הודעה מפורטת על אמירתו של המזרחן ד"ר מרדכי קידר שאמר כי יש לחתוך את איראן "לחתיכות קטנות" והוסיף שצריך לחלק את איראן למספר מדינות. האיראנים זעמו וזו תגובתם (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ד"ר מרדכי מוטי קידר

איראן הגיבה אמש באופן חריג למדי לאמירה של ד"ר מרדכי קידר נגד איראן, בקריאתו לחלק את הרפובליקה האיסלאמית לשש מדינות.

דובר משרד החוץ האיראני נאסר כנעני תקף את קידר בציוץ ארוך שהקדיש לאמירותיו של האחרון, וכך נכתב בטוויטר של הבכיר האיראני:

"מרדכי קידר, (לשעבר פקיד ביטחוני של המשטר הציוני וחבר בצוות החשיבה הציוני סאדאת-בגין) הצהיר בחוצפה שיש לחלק את הרפובליקה האסלאמית של איראן ל-6 מדינות. הוא כינה את ההסתה של קבוצות אתניות שונות באיראן כבסיס למימוש המשאלה המרושעת הזו. הציוני הכושל הזה באפריל בשנה שעברה אישר גם את הפעולות הצבאיות של הציונים בכמה מדינות שכנות ואמר; "עלינו לשבור את איראן לחתיכות", כתבו האיראנים הכעוסים.

"אמנם זו לא הפעם הראשונה שהאויב הציוני חושף את רגשותיו הפנימיים בצורה כל כך מחוצפת, ומלבד העובדה שהרפובליקה האסלאמית של איראן שומעת מילים כאלה כבר יותר מארבעה עשורים וממשיכה את חייה הגאים בתקיפות רבה יותר. הוא הזכיר לציונים היורדים: כ-250,000 אנשים מקבוצות אתניות שונות שהרכיבו את הגוף היפה של איראן האסלאמית הקריבו את חייהם במהלך 45 השנים האחרונות כדי שהארץ הזו תישאר מאוחדת וחזקה. ושלא יאבד חלק מאדמתו. מי שמתו לתפארת איראן היקרה וסמכותה של הרפובליקה האסלאמית של איראן, היו גברים ונשים שהתאספו מצפון, דרום, מזרח, מערב וממרכז ומקבוצות אתניות שונות תחת הדגל הגאה של איראן", כותבים במשרד החוץ.

"במשך ארבעה עשורים, הרפובליקה האסלאמית של איראן מאזינה לשטויות שדובריהן הפכו למזון לטרמיטים. המשאלה לפרק את איראן, כמו משאלות שווא אחרות בארבעים השנים האחרונות, קבורה אצל פושעים שלא הצליחו להתייצב אפילו נגד תנועת התנגדות העממית ברצועת עזה, וכדי לפצות על תבוסותיהם הבלתי הפיכות, הם הרגו נשים וילדים".

לא ברור מדוע האמירה של ד"ר קידר לפיה יש לחלק את איראן למדינות הכעיסה כל כך את האיראנים עד שטרחו לכתוב תגובה ארוכה ומפורטת כל כך, אך ברור שדבריו לא נפלו על אוזניים ערלות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר