"בעיה פרוצדורלית"

ישראל נגד אונר"א: זה המהלך שננקט נגד מנכ"ל ארגון הטרור של האו"ם 

לאחר החשיפות החמורות נגד ארגון הסעד של האו"ם אונר"א, שגילו את מעורבות הארגון בחמאס ושיתוף הפעולה בין שני הגופים, ישראל החליטה אמש לעשות צעד נוסף נגד המנכ"ל של הארגון, פיליפ לזריני | בישראל טוענים כי מדובר בסך הכל בבעיה בירוקרטית (חדשות) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
לזריני בא-שאטי (צילום: shutterstock)

מנכ"ל אונר"א פיליפ לזאריני אמר אמש (שני) כי הוא גילה שישראל שללה ממנו את זכות הכניסה לרצועת עזה, לאחר החשיפות החמורות שעלו נגד הארגון ומעורבותו עם חמאס.

בהודעה של המנכ"ל בטוויטר נכתב: "הרשויות הישראליות מונעות את כניסתי לעזה. הרעב בצפון רצועת עזה צפוי להגיע מעכשיו לחודש מאי. שני מיליון בני אדם, כלומר כל אוכלוסיית עזה מתמודדת עם רמות משבר של חוסר ביטחון תזונתי או גרוע מכך", אמר לזאריני, תוך שהוא מתעלם לחלוטין מהסיבה שקדמה לכאורה לשלילת היתר הכניסה שלו לרצועה.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים הגיב כי הסיבה לחסימתו של מנכ"ל אונר"א היא פרוצדורלית בלבד. "בקשתו של הנציב לתאם את כניסתו לרצועת עזה לא הוגשה בתהליכי התיאום ובערוצים הדרושים. זה הועבר מיידית לגופי האו"ם הרלוונטיים. זהו ניסיון נוסף של אונר"א להאשים את ישראל בטעויות שלה", נכתב בהודעה.

מנגד, דוברתו של לזריני הכחישה את הטענות הישראליות ואמרה כי כניסתו של המנכ"ל אושרה ביום ראשון כחלק מקבוצה של הארגון, אך כאשר הגיע בפועל למעבר נמנעה ממנו הכניסה.

הדוברת אמרה כי מדובר היה ב"שינוי של הרגע האחרון", וכי כאמור ישראל אישרה מבעוד מועד את כניסת לזריני.

שר החוץ של מצרים אישר את העמדה של אונר"א והביע מורת רוח מההחלטה הישראלית שלא להכניס את המנכ"ל לרצועה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר