כטבמי"ם מתאבדים, טילים ותאריך

הערכה חדשה: כך תתבצע המתקפה האיראנית נגד ישראל

גורמי מודיעין אמריקנים סבורים כי איראן צפויה לנקום את מותו של מפקד משמרות המהפכה חסן מהדווי באמצעות כוחות פרוקסי ותימנע מלתקוף את ישראל ישירות | הערכה באה בניגוד להערכות קודמות כי איראן תנקום את ישראל בכוחות עצמה ומשטחה (חדשות) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
טילים איראניים (צילום: shutterstock)

גורמי מודיעין אמריקאים אמרו אמש (שני) ל-CNN כי האיראנים אינם צפויים לתקוף את ישראל ישירות משטח איראן אלא יעדיפו לעשות שימוש בכוחות הפרוקסי שלה הפרוסים באזור.

לפי אותם מקורות, איראן חוששת מאוד מעימות רחב ומלחמה אזורית והיא אינה מעוניינת לספק לארה"ב את התירוץ לפתוח במלחמה רחבה וישירה נגד טהרן, אמרו הגורמים.

גורמי המודיעין האמריקאים שהעלו את ההערכות אמרו כי איראן תימנע ככל הנראה גם מאותה סיבה להורות למיליציות הטרור שלה לתקוף חיילים אמריקאים, וכי המתקפה תתמקד בישראל ולא בנכסיה של ארה"ב באזור.

עם זאת הדגישו אנשי הביון כי לאיראן אין שליטה מוחלטת על פעילות המיליציות שלה וייתכן כי בכל זאת תתרחש מתקפה נגד נכסים אמריקאים.

גורמי הביון האמריקאים הוסיפו כי ההערכה הרווחת היא שאיראן תיזום מתקפת פתע רחבה על ישראל ממספר אתרים ומיליציות בו בעת, וכי ככל הנראה ייעשה שימוש בכטבמי"ם וטילים.

ייתכן, אמרו המקורות כי המתקפה תתרחש כבר במהלך השבוע. "האיום מאוד ברור ואמין", אמר אחד המקורות. "הם הכינו את הקרקע כדי לנהל את המתקפה כבר עכשיו. רק מחכים לזמן הנכון".

אנשי המודיעין ששוחחו עם CNN הוסיפו כי קיים ויכוח בצמרת הממשל האיראני אם להמתין עם המתקפה עד לאחר סיום הרמדאן.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר