מאיימים ומתחבאים 

הם מפחדים: איראן לא שידרה בלייב נאום של ראיסי והמיקום שונה 

למרות הצהרותיה הלוחמניות, איראן חוששת בימים אלו מתגובה ישראלית למתקפת הטרור בשבת | באורח חריג, נאומו של נשיא איראן לא שודר בלייב ומיקומו של האירוע הועבר למקום לא ידוע | הנשיא האיראני חזר על האיומים לתגובה קשה אם ישראל תבחר לתקוף (חדשות) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
נשיא איראן ראיסי (צילום: shutterstock)

נשיא איראן איברהים ראיסי נאם היום (רביעי) לרגל "יום הצבא" של משטר האייתולות, ושחרר כהרגלו איומים לעבר ישראל.

באורח חריג, וככל הנראה מפני חשש מתקיפה ישראלית, הוחלט באיראן שלא לשדר בלייב את הנאום של הנשיא האיראני, ואף שונה המיקום הרגיל של האירוע למקום לא ידוע.

בדבריו אמר הנשיא לפני זמן קצר כי כל תגובה של ישראל תגרור "מכה חזקה ועזה", והוסיף כי "הצבא עומד לצד האומה ופועל להגן על המולדת, השלמות הטריטוריאלית וערכי המהפכה האסלאמית".

כתבת אל ג'זירה מטהרן צוטטה בעיתון ה'גרדיאן' הבריטי כשתיארה את האופן שבו התקיים הנאום בפועל לאור החשש מפני מתקפה ישראלית.

"נשיא איראן אברהים ראיסי נאם לפני שעתיים אך דבריו לא שודרו בשידור חי. מה שראינו במהלך הדקות האחרונות הוא עדכון מצולם של נאומו של הנשיא. האירוע בעבר נערך מחוץ למוזוליאום של האייתוללה רוחאללה חומייני בטהרן. אבל בגלל חששות ביטחוניים, הוא הועבר השנה לבסיס צבאי מזרחית לבירה".

במקביל נמשך הלחץ הבינלאומי על ישראל שלא להגיב למתקפה האיראנית, כאשר שר החוץ קמרון נחת הבוקר (רביעי) בישראל לצורך פגישה עם בכירים.

שר החוץ הבריטי הודה כי בשלב זה ברור שישראל קיבלה החלטה להגיב למתקפה האיראנית. "ברור שהישראלים קיבלו החלטה לפעול. אנו מקווים שהם יעשו זאת בצורה שתעשה כמה שפחות להסלים את זה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר