פרויקט האוניברסיטאות של סטפניק 

כך השפילה אשת הקונגרס את נשיאת אוניברסיטת קולומביה

אישה אחת, נציגת בית הנבחרים, לקחה על עצמה כפרויקט בחודשים האחרונים לרסק את האוניברסיטאות האנטישמיות ותומכות החמאס ברחבי ארה"ב | בזה אחר זה היא מזמנת את נשיאי ונשיאות האוניברסיטאות המובילות לשימועים כדי לבדוק את הטיפול שלהם באנטישמיות ברחבי הקמפוסים - לא לפני שדורשת את כלל החומרים הנוגעים לאופן שבו הקמפוסים טיפלו באנטישמיות (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
מסע השפלה לאנטישמים (צילום: הקונגרס)

אליס סטפניק היא חברת בית הנבחרים של הקונגרס האמריקאי, ובחודשים האחרונים היא פיתחה לעצמה תחביב חדש: לרסק את האוניברסיטאות שתלמידיהן תומכות בחמאס או באנטישמיות מכל סוג - בתמיכה שקטה של מוסדות הלימוד האקדמיים.

עד כה היא הצליחה להוריד על הברכיים את נשיאת אוניברסיטת פן שנאלצה להתפטר, הבאה בתור הייתה הנשיאה של הרווארד, קלודין גיי שהתפטרה אף היא מתפקידה לאחר שהתבררו "בעיות" נוספות בהתנהלותה עם חומרים אקדמיים.

סטפניק אינה יהודייה, אך היא נלחמת בעוצמה בכל מה שריח של אנטישמיות ואנטי ישראליות נודף ממנו. את נשיאת אוניברסיטת קולומביה - הידועה מתחילת המלחמה כבעייתית ביותר ביחסה ליהודים בכלל ולישראל בפרט - היא זימנה לשימוע לאחר שהוגשו לה חומרים אודות אופן הטיפול בבעיית האנטישמיות בקמפוס.

וכך התנהל השימוע המדהים בקונגרס, השבוע. פרופסור אחד בקמפוס, מוסלמי בשם ג'וזף מסד, שיתף חומרים אנטישמיים במהלך המלחמה ולמרות זאת - הוא לא פוטר. הנציגה רכבה על הגל והתחילה בשאלותיה:

סטפניק: "מסד עדיין מופיע כו"ר ועדת הביקורת האקדמית באתר של קולומביה, האם את מודעת לזה?"

הנשיאה עונה (בפנים מתחסדות) - אני צריכה לבדוק את זה.

סטפניק: "אבל זה ממש פה באתר (מנופפת בטלפון שלה)".

- אני לא רוצה להצהיר הצהרות (מתחילה לגמגם).

סטפניק: "אז הוא כן פוטר? לא, הוא לא פוטר, את מוכנה להתחייב לפטר אותו היום?"

- אני מתחייבת לחזור אלייך ולתת לך את העובדות.

סטפניק: "אז הוא לא פוטר, אמרת לקונגרס תחת שבועה שהוא כן פוטר (אמירה של שקר מול הקונגרס תחת שבועה היא עבירה פלילית חמורה בארה"ב י.ג), אני אגיד לך מה: הוא עדיין יו"ר, בא נשאל את וועדת האוניברסיטה, האם היו"ר צריך להיות מפוטר היום?"

(נציגת הדירקטוריון) - גברתי הנציגה את הצבעת על אחת הבעיות הקשות שאנחנו כחברי הוועדה מתמודדים איתו את יכולה לראות שהמערכת שלנו לטיפול בבעיה שהצבעת עליה....

סטפניק: "המערכת שבורה!"

- כן...שבורה...

סטפניק: "השאלה שלי אלייך גברת שיפמן, ואני זו ששואלת את השאלות כאן כחברת קונגרס, היא: האם את מאמינה שהוא צריך להיות מפוטר מתפקידו כיו"ר? בגלל שנכון לעכשיו הוא מכהן בתפקיד."

- אני לא חושבת שפרופסור בקולומביה יכול להגיד כל דבר...הפרופסורים שלנו צריכים להיות טובים מהתלמידים..."

סטפניק: "אבל את לא יכולה לומר עכשיו בפני הקונגרס שהוא צריך להיות מפוטר".

- באופן אישי אני חושבת שהוא לא יכול להיות היו"ר...

סטפניק פונה לחבר דירקטוריון נוסף: "מר גרינוולד האם אתה חושב שהוא צריך להיות מפוטר?"

- הדברים שהוא אמר הם דוחים ואני מאמין שאחד הצעדים שאנחנו יכולים לקחת הוא לפטר אותו מתפקידו כיו"ר.

סטפניק: "תודה על התשובה הישירה, ורק שתדעו שהפרופסור אינו בקמפוס כעת עסוק בכתיבת עבודות, הוא בקמפוס משתתף בהפגנה לא חוקית אנטי ישראלית ואנטישמית, שנתמכה על ידי תומכי חמאס. זה מה שהפרופסור עושה ממש ברגעים אלו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות