הריאיון המלא

ראש הממשלה נשאל: "אתה חושש לנסוע לחו"ל?" זה מה שענה 

ראש הממשלה בנימין נתניהו העניק ראיון לרשת ABC וענה על הטענות שהפיץ נגדו בית הדין הפלילי | נתניהו האשים את חאן באנטישמיות ואמר כי דבריו מנוגדים למציאות | ראש הממשלה נשאל אם הוא חושש לנסוע לחו"ל פן ייעצר - זו הייתה תשובתו (חדשות) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
(צילום מסך ABC)

ראש הממשלה בנימין נתניהו העניק היום (שלישי) ראיון לרשת ABC, שהתמקד בצווי המעצר שמנסה להוציא נגדו התובע של בית הדין הפלילי קארים חאן.

הריאיון המלא:

ראש הממשלה נשאל אודות דבריו של חאן כי ישראל מונעת מים בעזה. "ובכן", ענה ראש הממשלה, "אני חושב שזה אבסורד, זה מעבר למקומם. הוא אמר שאנחנו שוללים מים והוא מטיל האשמות שהן שקריות לחלוטין. אנחנו מספקים כעת כמעט מחצית מהמים של עזה! סיפקנו רק 7% לפני המלחמה. זה הפוך לגמרי ממה שהוא אומר. הוא אומר שאנחנו מרעיבים אנשים? סיפקנו חצי מיליון טונות של מזון ותרופות עם 20,000 משאיות. האיש הזה מנסה לעשות דמוניזציה של ישראל. הוא יוצר סימטריה כוזבת בין מנהיגי ישראל שנבחרו באופן דמוקרטי, למנהיגי ארגון הטרור חמאס", אמר נתניהו.

ראש הממשלה השווה את התביעה בבית הדין הפלילי נגד ישראל לאסון התאומים והשואה: "זה בדיוק כמו להגיד אחרי 9/11 'אני מוציא צווי מעצר עבור ג'ורג' בוש אבל גם עבור בן לאדן, או במלחמת העולם השנייה אני מוציא צווי מעצר לנשיא רוזוולט אבל גם להיטלר'. זה לא רציני. הוא בא להשמיץ את ישראל. והוא גם שופך בנזין על מדורות האנטישמיות שמתפשטות ברחבי העולם כי הוא תוקף את מדינת היהודים האחת והיחידה, ומנסה לאזוק אותנו כדי למנוע מאתנו להגיב בצורה אחראית במסגרת חוקי המלחמה, כאשר אנו מצייתים להם ואנו כפופים להם", הדגיש נתניהו.

רה"מ נשאל: "יש משבר מזון חמור בעזה עכשיו... חלקים מעזה נמצאים ברעב מלא. האם אתה מכיר בכך שלפי החוק הבינלאומי לישראל יש חובה חוקית למנוע מאנשים בעזה לרעוב?

"ובכן, בהחלט יש לנו חובה לאפשר למשאיות להיכנס פנימה, וכמו שאמרתי אפשרנו ל-20,000 משאיות להיכנס, אפילו תיקנו את הכבישים כדי לאפשר למשאיות האלה להכניס חצי מיליון טונות של מזון ותרופות. אז מי עוצר את זה? למעשה חמאס הוא האחד שבוזז את המשאיות האלה בזמן שאנחנו מאפשרים להם להיכנס", אמר נתניהו והדגיש: "אין לנו כוונת הרעבה מכוונת. אין לנו מדיניות כזו. למעשה, יש לנו מדיניות הפוכה לאפשר סיוע הומניטרי מרבי, להוציא אנשים מאזורי לחימה בזמן שחמאס עושה הכל כדי לשמור עליהם באיומי אקדח באזורי לחימה. למעשה, שלחנו מיליארדי הודעות טקסט, שיחות טלפון ופליירים לעזתים. עשינו משהו ששום צבא ושום ממשלה לא עשו", הטיח ראש הממשלה נתניהו.

לגבי ההאשמות אמר ראש הממשלה: "אני חושב שהן מטילות כתם נוראי על בית הדין הפלילי הבינלאומי. אבל אני חושב שמדינות רציניות לא לוקחות אותן ברצינות. שמחתי מאוד לראות שהנשיא ביידן כינה אותן שערורייתיות ושמחתי לראות תמיכה דו-מפלגתית ברחבי ארצות הברית בנושא כולל זה שמנסחים עכשיו חוק לקונגרס כדי להטיל סנקציות על התובע של ה-ICC".

נתניהו נשאל: האם מודאג לגבי נסיעה בעקבות צו המעצר הזה?

"לא, אני לא מודאג מלנסוע. אני חושב שאני לא מודאג בכלל מהסטטוס שלנו. אני חושב שהתובע צריך להיות מודאג לגבי מעמדו, אנשים פשוט לא הולכים לקחת את זה ברצינות. הם רואים בזה דבר פוליטי".

"אני מקווה שהשופטים לא יאשרו את מה שהוא מבקש כי זה פשוט לעשות צחוק. ישראל נלחמת במלחמה צודקת וזו לא רק מלחמה שלנו, אנחנו נלחמים במלחמת כל הדמוקרטיות כי אם הדמוקרטיות יתמודדו עם אשמה אחרי שננקטו מאמצים מדהימים כדי להוציא את האנשים מאזורי לחימה, על מנת לספק סיוע הומניטרי בקנה מידה עצום... אחרים יעשו זאת שוב וכל דמוקרטיה תהיה בסכנה. יש להתנגד לזה ואני יכול להבטיח לכם שהרוב המכריע של הישראלים וכל המנהיגים האחראים בעולם מבינים שצריך להתנגד לזה", אמר רוה"מ.

מראיין: השאלה הגדולה היא מה קורה יום אחרי הפסקת הקרבות. יש לך תוכנית ליום שאחרי המלחמה?

"בהחלט. אני חושב שהיום שאחרי המלחמה הוא קודם כל היום שאחרי חמאס! צריך להשמיד את חמאס אחרת אין לעזה עתיד של שלום וקודם צריך להיפטר מחמאס. זו המטרה שלנו מספר 1", אמר נתניהו.

"מספר 2, צריך לפרז את עזה 3, להבטיח שעזה תנוהל על ידי עזתים שאינם קשורים לחמאס. ואינם מחפשים את השמדת ישראל. והדבר האחרון הוא לבנות מחדש את עזה תוך שימוש בתמיכתן של מדינות ערב המתונות והקהילה הבינלאומית. זו תוכנית ריאלית. אבל זה עובר דרך ניצחון. היציבות והשגשוג יהיו רק דרך ניצחון, והדרך לשלום עוברת דרך ניצחון על חמאס", סיכם ראש הממשלה נתניהו את דבריו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות