דאגה בישראל 

הערכה דרמטית: בית הדין בהאג יורה על סיום המלחמה

גורמים בדרג המדיני ששוחחו עם עיתון ישראלי, אומרים כי ההערכה בדרג המדיני היא שבית הדין בהאג יורה על סיום המלחמה בעזה | לאחר התביעה של דרום אפריקה, בית הדין בהאג צפוי לתת צו ביניים לישראל - מהלך שעלול לדרדר עוד יותר את היחסים בין ישראל למדינות העולם (מדיני) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
אולם הדיונים בבית הדין הבין-לאומי בהאג (צילום: שאטרסטוק)

גורם ישראלי ששוחח עם העיתון 'ישראל היום' אומר כי ההערכה הרווחת בישראל היא שבית הדין הבינלאומי בהאג שמתכנס מחר למתן פסק דין, צפוי להורות לישראל על הפסקה של המלחמה.

ההערכה הישראלית באה לאחר התייעצות עם אנשי מקצוע ומשפטנים שניתחו את הסיכויים של ישראל לזכות בתביעה לאחר הטענות שהועלו על ידי דרום אפריקה והלחץ הבינלאומי ברקע המלחמה ברפיח.

מחר בשעה 16:00, צפוי בית המשפט לתת את פסק דינו בעניין, והחשש הוא כי הוראה להפסקת הלחימה תגרור גם הצבעה במועצת הביטחון, אז תזדקק ישראל שוב לווטו של ארה"ב.

ב'ישראל היום' מדגישים כי למעשה ישנן שתי אפשרויות, ושתיהן לא טובות עבור ישראל: או שבית הדין יורה על יציאה מרפיח או שיורה על הפסקת המלחמה באופן טוטאלי. אם בפעם הקודמת הסתפק בית המשפט בצווין להגברת הסיוע, הפעם נראה כי פניו של בית המשפט לצווים מוחלטים נגד המלחמה.

כעת, תיאלץ ישראל להמשיך להילחם למרות פסיקה של בית משפט שהיא מכירה בסמכותו - בניגוד לבית הדין הפלילי, דבר שעלול לגרור גינויים מרחבי העולם ובידוד מדיני כפי שישראל מעולם לא הכירה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות