לצד דרום אפריקה 

התדרדרות חמורה ביחסים: ספרד מצטרפת לתביעת הג'נוסייד

ספרד הודיעה כי היא מצטרפת לתביעה נגד ישראל בבית הדין הבינלאומי לצדק בהאג | לאחר ההכרה במדינה פלסטינית והתגובה הישראלית החריפה למהלך, ספרד הודיעה כי היא לוקחת צד ונלחמת נגד ישראל בזירה המשפטית (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
(צילום: shutterstock)

ספרד הודיעה כי היא מצטרפת לדרום אפריקה בתביעה נגד ישראל בבית הדין הבינלאומי בהאג, כך עולה הבוקר (חמישי) מדיווח ב'רויטרס'.

בידיעה צוטטה הודעתו בעניין של שר החוץ הספרדי חוסה מנואל אלברס. אחרי אירלנד, ספרד היא המדינה האירופאית השנייה שמצטרפת לתביעה נגד ישראל במוסד הבינלאומי. מדינות נוספות כמו מקסיקו וצ'ילה לקחו גם הן צד בתביעה עם דרום אפריקה.

כזכור, לאחרונה הורה בית הדין הבינלאומי לישראל "לעצור לאלתר את המתקפה הצבאית שלה, וכל פעולה אחרת בנפת רפיח, העלולה לגרום לקבוצה הפלסטינית בעזה תנאי חיים שעלולים להביא לה. הרס פיזי כולו או חלקו." למרות הוראת בית הדין הבינלאומי, הפעולה הישראלית נמשכת בימים אלו גם ברפיח.

בשבוע שעבר הודיע ראש ממשלת ספרד פדרו סנצ'ס, הודיע כי מדינתו מכירה באופן רשמי במדינה פלסטינית.

סנצ'ס, הכריז כי בירתה של המדינה בה הם מכירים, תהיה מזרח ירושלים, וספרד לא תכיר בשינויים מגבולות 67, אלא אם כן יהיה הסדר מדיני שיכלול זאת בין ישראל לפלסטינים.

שר החוץ ישראל כ"ץ הגיב אז לראש הממשלה הספרדי סנצ'ס: "אתה שותף להסתה לרצח העם היהודי. חמינאי, סינוואר וסגנית רוה"מ ספרד יולנדה דיאז קוראים לחיסול מדינת ישראל ולהקמת מדינת טרור פלסטינית איסלאמית מהנהר ועד הים. סנצ'ס, כשאתה לא מפטר את הסגנית שלך ומכריז על הכרה במדינה פלסטינית - אתה שותף להסתה לרצח העם היהודי ולפשעי מלחמה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות