פטירת מרן רה"י | צפו

הגר"מ שטרנבוך הספיד: "הכרתי אותו בתור שכן, הוא היה ספר מוסר חי"

ראב"ד העדה החרדית וראש הישיבה בבית שמש, נשא הספד מרגש לזכרו של מרן ראש הישיבה הגר"ג אדלשטיין זצוק"ל, והזכיר את הימים בהם היו שכנים ומה הוא ראה בו | צפו (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגר"מ שטרנבוך מספיד את מרן ראש הישיבה (צילום: דוד ק.)

בפתח השיעור כללי שנשא אמש (רביעי) הגאון רבי משה שטרנבוך, בהיכל ישיבתו בבית שמש, נשא דברי מספד על ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין זצוק"ל.

הגר"מ, התגורר במשך עשרות שנים במעלה גבעת ישיבת פוניבז' בבני ברק, בשכנות למרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין זצ"ל. וכן שלח את בניו ללמוד בישיבת פוניבז' כאשר כולם למדו בזה אחר זה אצל מרן ראש הישיבה זצ"ל.

את דבריו פתח בדברי מספד על הרבצת התורה המופלאה של מרן ראש הישיבה זצוק"ל: "הכרתי את הגאון ר' גרשון זצ"ל כשהיינו שכנים בבני ברק, הוא למד ולימד כל ימיו בהתמדה, והרביץ תורה לאלפים עד שזכה להניח אחריו הרבה תלמידים, וגם תלמידי תלמידים".

ההספד המלא | צפו (צילום: דוד ק.)

"מצד אחד היה יושב ולומד, ומצד שני פינה מזמנו להדריך בעצות לכל אחד ואחד, וסייע בעצותיו לאחרים להשקיע עצמם בעולמה של תורה. על ר' גרשון זצ"ל נוכל לקרוא "צדיק טוב", שהוא היה טוב גם לשמים וגם לבריות".

עוד אמר הגר"מ שטרנבוך: "הוא היה "ספר מוסר חי", גדול במידות טובות ועניו אמיתי. לא זו בלבד שלא חיפש כבוד אלא גם חשב שלא מגיע לו כבוד, ולא נהנה מכבוד, ולא ידע כלל מה הוא כבוד, וזהו מדריגה גדולה בענווה".

בסיום דבריו עורר את תלמידיו להתחזק בלימוד התורה בימים אלו לאחר חג השבועות: "בני הישיבה יתחזקו בימים אלו בלימוד התורה, וכל בחור צריך לדעת שהוא יכול להיות גדול בתורה, ולא יתייאש ממחשבות שהוא עדיין לא גדול מספיק בתורה, אלא אדרבה יידע שאם ילמד בהתמדה, יזכה לבסוף לראות אור גדול".

עוד הוסיף ועורר את בני ישיבתו שלא יהיה 'רפיון' בימים אלו לאחר חג השבועות: "ביותר צריך ליזהר עכשיו כשהבחורים הולכים לבית לשבת קודש, שלא יהיה כמו 'חופש', וחז"ל (ספרי עקב י"א כ"ב) אמרו "אם תעזבני יום יומיים אעזבך", והנה מי שהקב"ה עוזבו ח"ו יכול להפסיד על ידי זה גם מה שלומד בשאר זמנים, וא"כ העוזב את התורה עכשיו עלול להפסיד הרבה, ולכן כל אחד ימשיך להיות דבוק בתורה גם עכשיו, ובעז"ה נראה נפלאות ממש".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות