"אנוס על פי הדיבור"

ראש הישיבה החדש מסר את שיעורו הראשון בפני מעל ל-1500 תלמידים: "זאת צורת הישיבה"

באותה ענווה שאפיינה את חמיו הגדול הגרי"ג זצוק"ל, פתח ראש ישיבת פוניבז' הגאון רבי דוד לוי את שיעורו הראשון כראש ישיבה ואמר: "כל מה שאני אומר זה דברים שלמדתי פה בישיבה" (עולם הישיבות)

איצלה כץ | כיכר השבת |
כן ירבו. (צילום: שוקי לרר)

ראש ישיבת פוניבז' הגאון רבי דוד לוי, שמונה לתפקיד זה בליל שבת האחרון, מסר הערב (שני) את ה-'שיעור כללי' הראשון שלו לכלל תלמידי הישיבה בהשתתפות מעל ל-1,500 תלמידי הישיבה שהצטופפו באולם 'היכל הגרח"ש' בגבעת הישיבה המכיל מספר רב של מקומות.

בתחילת דבריו סיפר ראש הישיבה כי כלל אינו רצה בכך אולם לא היתה לו ברירה: "יש כאן רבים וטובים ממני ואני לא ראוי להגיד להם שיעור בכלל אבל אני אנוס על פי הדיבור" אמר בענווה המאפיינת אותו ואשר אפיינה את חמיו הגדול הגרי"ג אלשטיין זצוק"ל שהלך לבית עולמו בחודש שעבר.

הגרד"ל הוסיף ואמר כי אילולי כך צריכה להיות צורת הישיבה, שיימסר בה שיעור כללי, לא היה לוקח על עצמו את התפקיד: "אומרים שבישיבה צורת הישיבה שיהיה שיעור לרבים ואני אנוס. אני אומר את האמת לא הייתי רוצה אבל ההכרח... נעשה דיבוק חברים כמו שהראש ישיבה (הגרי"ג זצ"ל. א"כ.) היה קורא לזה."

ראש הישיבה הדגיש בפתח דבריו כי כל תורתו אותה הוא הולך למסור לתלמידים - מקורה ויסודה בראשי הישיבה הקודמים הגר"ש רוזובסקי וחמיו הגרי"ג אדלשטיין: "אני הולך לדבר כעת על דברים שהכל שמעתי כאן בישיבה. דברים שהרושיבע היה מדבר על זה. שר שמואל היה מדבר על זה. הנושא הוא גזלן באונס..."

כזכור, וכפי שדווח ב'כיכר השבת', בליל שבת הודיע נשיא הישיבה הגאון רבי אליעזר כהנמן לצוות הישיבה, כי לאחר התייעצות עם ראש הישיבה הוותיק הגאון רבי ברוך דב פוברסקי, החליט למנות את הגאון רבי דוד לוי, חתנו של ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין זצוק"ל לכהן כראש ישיבה בישיבה.

בישיבה כיהנו מאז ומעולם מספר ראשי ישיבה, כשכבר בשנותיה הראשונות של הישיבה מונו הגראמ"מ שך והגר"ד פוברסקי לכהן בראשות הישיבה לצד ראש הישיבה הראשון הגאון רבי שמואל רוזובסקי.

ישיבת פוניבז' איבדה בשנים האחרונות שניים מראשי הישיבה. הראשון הוא הגאון רבי חיים שלמה לייבוביץ' זצ"ל שנפטר בשנת תשע"ו, והשני הוא הגאון רבי גרשון אדלשטיין שנפטר בחודש האחרון.

הגר"ד לוי, שיכהן לצד הגרב"ד פוברסקי, נחשב לאחד מגדולי תלמידיו של ראש הישיבה הגר"ש רוזובסקי וכפי שציין בפתח דבריו מוקדם יותר היום, את כל תורתו ינק ממנו ומחמיו הגרי"ג זצוק"ל.

הוא החל לכהן כר"מ בישיבה באלול תשע"א והוא היה המגיד שיעור המבוגר ביותר בישיבה, אם כי צעיר מראשי הישיבה הגרב"ד, הגרח"ש והגרי"ג. קודם לכן הוא כיהן כ'ראש קיבוץ' בישיבת רבנו חיים עוזר בבני ברק והיה נחשב שם ל'אחד מראשי הישיבה'.

"אנוס על פי הדיבור". תחילת דבריו של ראש ישיבת פוניבז' הגאון רבי דוד לוי (צילום: שוקי לרר)
התרגשות שיא בישיבה (צילום: שוקי לרר)
הבחורים בהיכל הגרח"ש (צילום: שוקי לרר)
ראש הישיבה נכנס להיכל הגרח"ש (צילום: שוקי לרר)
"הוי כל צמא לכו למים" (צילום: שוקי לרר)
"כך צורת הישיבה". הגר"ד לוי במסירת שיעור כללי (צילום: שוקי לרר)
מעל ל-1,500 תלמידים (צילום: שוקי לרר)
תלמידי הישיבה ורבניה מאזינים לשיעורו הראשון של הגר"ד לוי (צילום: שוקי לרר)
הגאון רבי יוסף כהנמן משתתף בשיעורו של ראש הישיבה הגר"ד לוי (צילום: שוקי לרר)
'מראה מקומות' לקראת השיעור (צילום: שוקי לרר)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר