"כי לא תשכח מפי זרעו"

מינוי חדש בפוניבז': הגאון רבי דוד לוי מונה לראשות הישיבה

חתנו הבכור של ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין זצוק"ל שהלך לעולמו לפני חודש, מונה במהלך השבת לכהן בראשות ישיבת פוניבז' לצד ראש הישיבה הגרב"ד פוברסקי (עולם הישיבות)

איצלה כץ | כיכר השבת |
הגר"ד לוי עם חמיו הגרי"ג אדלשטיין זצוק"ל (צילום: הקו החרדי)

מינוי חדש: במהלך השבת הודיע נשיא ישיבת פוניבז' הגאון רבי אליעזר כהנמן לתלמידי הישיבה כי החל מהשבוע ימסור הגאון רבי דוד לוי (76) 'שיעור כללי' (שיעור הנמסר על ידי ראש הישיבה לכלל התלמידים. א"כ) בכל שבוע. ההודעה נמסרה לתלמידים במעמד ראש הישיבה הוותיק הגאון רבי ברוך דב (ר' בערל) פוברסקי.

מינויו של הגר"ד לוי לא הפתיע את תלמידי הישיבה מאחר והוא נחשב למגיד שיעור - ר"מ המבוגר ביותר בישיבה, אם כי לא הוותיק שבהם. הגר"ד לוי הינו חתנו הגדול של ראש הישיבה הוותיק הגאון רבי גרשון אדלשטיין זצוק"ל והוא הכל לכהן כר"מ בישיבה החל משנת תשע"ב.

קודם לכן הוא כיהן כר"מ בישיבת רבנו חיים עוזר בבני ברק אולם כבר אז דובר רבות כי עתידו של הגר"ד הוא דווקא ב'אם הישיבות' בשל חריפותו ובקיאותו הרבה והן בשל קרבתו לראש הישיבה הגרי"ג זצוק"ל.

מאז ומעולם כיהנו בראשות הישיבה מספר ראשי ישיבה במקביל. כבר בשנותיה הראשונות כהנו ראשי הישיבה הגר"ש רוזובסקי, הגר"ד פוברסקי והגראמ"מ שך כשבהמשך כיהנו במקביל מספר ראשי ישיבה בהם הגאון רבי שלמה ברמן זצוק"ל.

בשנים האחרונות כיהנו ראשי הישיבה הגרב"ד פוברסקי, הגרי"ג אדשלטיין והגאון רבי חיים שלמה לייבוביץ' במקביל כאשר הרציונל הוא לאפשר לכל תלמיד להתחבר לראש הישיבה הלומד באופן המתאים לסגנונו הוא ובכך לאפשר התפתחות לימודית טובה יותר.

מאז פטירת הגרח"ש לייבוביץ' לא מונה ראש ישיבה לכהן תחתיו אולם בשנים האחרונות מונה נכדו הגאון רבי יעקב אפשטיין למסור 'חבורות' לתלמידי הקיבוץ בישיבה ומאז פטירת הגרי"ג בחודש האחרון הוא משמש כר"מ ומגיד שיעור בפועל לתלמידי שיעור א' בישיבה למרות שמינוי לר"מ לא התבצע באופן רשמי.

הגר"י אפשטיין הוא הר"מ הצעיר ביותר בישיבה והוא החל את תפקידו כשהוא בשנות ה-30 לחייו - דבר שלא מוריד בכהוא זה מהפופולריות הרבה אותה צבר בשנים האחרונות מאז החל לכהן בתפקידיו בישיבה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר