תיעוד מיוחד

זיכרונות מהרבי וביאורים ייחודיים בסוגיות: הקיץ של מאות תלמידי ישיבות חב"ד

כ-600 תלמידי ישיבות חב"ד הקטנות מרחבי הארץ הקדישו את ימי הקיץ שלהם להתעלות רוחנית | הם שמרו על סדרי לימוד קבועים בישיבה ייעודית ושמעו זיכרונות על הרבי מליובאוויטש זי"ע | כך זה נראה (עולם הישיבות)

מענדי קורטס | כיכר השבת |
(צילום: באדיבות המצלם)

מאות תלמידי ישיבות חב"ד הקטנות מכל רחבי הארץ השתתפו בשבועיים האחרונים בישיבת הקיץ 'צעירי ליובאוויטש', בקמפוס שעלבים ליד ירושלים, כמיטב המסורת בחב"ד. 'כיכר השבת' עם תיעוד וסיקור מיוחד.

השנה השתתפו בישיבת הקיץ, כך מסרו המארגנים, כ-600 תלמידים. במשך ימי הישיבה, שנפתחה מיד לאחר תשעה באב ונחתמה בסוף השבוע, למדו התלמידים יחד בסדרי לימוד מסודרים, התוועדו ושמעו זיכרונות מימי חייו של האדמו"ר מליובאוויטש זי"ע ויצאו לטייל.

הישיבה נפתחה על פי בקשת מרן הרבי מליובאוויטש זיע"א, בידי שליחו לתל אביב יפו, הרב יוסף שמואל גערליצקי. הישיבה מנוהלת על ידי רשת מחנות הקיץ של חב"ד 'גן ישראל ארץ הקודש' בראשות הרב חיים קפלן ובניהול הרב אברהם קירנברג.

"התלמידים למדים כל יום מחומר לימודי מיוחד ומונגש, סוגיות בגמרא, סוגיות בחסידות, והחידוש הוא: הסוגיות כולם, כולל בגמרא, הם עם ביאוריו העמוקים והנפלאים של הרבי מליובאוויטש זיע"א לגמרא, שנערכו על ידי הצוות ויצאו לאור בספר מיוחד עבור הישיבה", מספרים המארגנים.

בנוסף לכך יש שיעור יומי עיוני מראש ישיבת הקיץ צעירי ליובאוויטש, הרב אליהו שוויכה. בכל יום בשעות אחר הצהרים הגיעו לישיבה חסידים ואנשי מעשה וסיפרו מזכרונותיהם ממה שחווה במחיצת הרבי מליובאוויטש. אחד האורחים שהגיעו לספר השנה היה רבה של תל אביב יפו ולשעבר הרב הראשי לישראל הגאון רבי ישראל מאיר לאו. בכל ערב התקיימה התוועדות חסידית עם משפיעים חסידיים, ולעיתים אף לתוך הלילה.

"יום אחד בישיבה מוקדש לטיול", מספר ראש הישיבה. "שאר הזמן מוקדש להתעלות רוחנית מתוך אווירה חוויתית, כי בין הזמנים זה לא זמן לירידה. להיפך, זה זמן להתעלות".

צפו בתיעוד.

(צילום: באדיבות המצלם)

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות