ההתרגשות בפוניבז' - לשיא

אחרי היעדרות ממושכת: ראש הישיבה מסר שיעור ל-1,900 תלמידים

ראש הישיבה הגאון רבי ברוך דב פוברסקי, הגיע ל'היכל הגרח"ש' לאחר היעדרות של מספר חודשים בהם לא מסר שיעורים • השיעור נמסר לכלל תלמידי הישיבה ועסק בנושא "חיובי בן סורר ומורה" | תיעוד (עולם הישיבות)

איצלה כץ | כיכר השבת |
צפו בשיעור הפתיחה בישיבת פוניבז' (צילום: שוקי לרר)

ראש ישיבת פוניבז' וחבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי ברוך דב פוברסקי (ר' בערל. א"כ), הגיע להיכל הישיבה לאמירת שיעור, זאת לאחר חודשים ארוכים בהם לא מסר שיעור לבני הישיבה.

השיעור, נמסר לרגל תחילת 'זמן אלול' בהיכל הגרח"ש השוכן בקומת הקרקע של מבנה 'אוהל קדושים' בגבעת הישיבה, ואשר שופץ והורחב באופן משמעותי בשל הריבוי בכמות התלמידים בישיבה המאכלסת היום כ-1,900 תלמידים, ועסק במסכת סנהדרין הנלמדת בימים אלו בישיבה.

בישיבת פוניבז' היה נהוג כי בכל פתיחת זמן היו ראשי הישיבה מוסרים 'שיעור פתיחה' בנפרד, כאשר ראש הישיבה הגרי"ג זצוק"ל מוסר בפעם אחת, וראש הישיבה שיבדלחט"א הגרב"ד מוסר בפעם אחרת, אולם בשל פטירתו של ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין זצוק"ל, כלל התלמידים נכנסו לשיעורו של ראש הישיבה הגרב"ד.

בישיבת פוניבז' מציינים בסיפוק את מספר השיא של תלמידי הישיבה בכל הזמנים - 1,900 בחורים, זאת לאחר שעונת הרישום האחרונה הסתיימה עם קבלת מעל ל-360 בחורים לשיעור א'.

הגידול המשמעותי בכמות תלמידי הישיבה, הכריח את הנהלת הישיבה לבצע שינויים משמעותיים במבני הישיבה וכך הורחב "היכל הגרח"ש" הקרוי על שמו של ראש הישיבה הגאון רבי חיים שלמה לייבוביץ' זצוק"ל באופן משמעותי.

כעת בגבעת הישיבה ישנו מענה לכלל התלמידים בישיבה ללימוד במתחם הישיבה כשהיכל הגרח"ש המשופץ מכיל כ-900 מקומות לימוד, היציע - עזרת הנשים של 'אוהל קדושים' מכיל כ-350 מקומות לימוד, שתי גלריות בהיכל אוהל קדושים מכילים כ-200 מקומות לימוד, עזרת הנשים של היכל הישיבה מכילה כ-250 מקומות לימוד והיכל הישיבה מכיל כ-300 מקומות לימוד, המספקים מענה לכ-1,500 תלמידי הישיבה והאברכים הצעירים בשנתם הראשונה.

מלבד זאת, היכל 'אוהל קדושים' מכיל כ-900 מקומות לימוד המאכלסים את אברכי כולל פוניבז' ומשלימים את המספר העצום של כ-3,000 תלמידים הלומדים בו זמנית בגבעת הישיבה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר