"יש תשובות לכל השאלות" • צפו

הגר"מ מאזוז על ההפגנות בבני ברק; "התורה אומרת שצריך הפרדה - לטובתן של הנשים"

ראש ישיבת כסא רחמים התייחס להפגנת הנשים הפרובקטיבית שבוע שעבר בעיר בני ברק ואמר: "אנחנו לא מבזים את האשה, אלא אדרבה מכבדים אותה, רק היום החילונים לא רוצים לשמוע. כותבים בעיתונים את כל הרשע שבעולם, כותבים את כל הדברים הבטלים ומבוטלים שבעולם" | צפו בדבריו (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגר"מ מאזוז על רקע ההפגנה בבני ברק (Omer Fichman/Flash90, בית הרב)

למרות הרעש התקשורתי וההבטחות לאלפי נשים שיגיעו לבני ברק בצעד מחאה ביום חמישי האחרון, הצעדה נכשלה ולמרות המאמצים הרבים של המארגנים, הגיעו רק מאות בודדות לצעדה שהתרכזו בפאתי העיר, והמחאה התפזרה אחרי שעה קלה. מי שהתייחס להפגנה, הוא ראש ישיבת כסא רחמים הגאון רבי מאיר מאזוז המתגורר בעיר.

בשיעור שמסר ראש הישיבה הוא פתח ואמר: "ביום חמישי או שישי עשו הפגנה של חילונים (חילוניות למעשה)".

"הן", טען ראש הישיבה, "באו למחות שאחיהם החרדים מענים את החרדיות וממררים להן את החיים. למשל באוטובוס לא יתנו להם לשבת במקומות הראשונים, רק באחרונים. "וכי אנחנו לא בני אדם?!" ודאי שאתם בני אדם, אין ספק בדבר. כתוב (בראשית ה', ב') "זכר ונקבה בראם, ויברך אותם, ויקרא את שמם אדם", התורה לא אומרת 'אדמים', אלא 'אדם' אחד".

הרב נגד הנשים שבאו להפגין | צפו (צילום: בית הרב)

"אז למה התורה אומרת שצריך הפרדה?" הסביר ראש הישיבה, "לטובתן של הנשים. אלה שחיים בצורה אחרת, הם לא חיים כמו בני אדם. הם חיים כמו חיות, הם חיים בכל צורה שהם רוצים".

"אדם צריך ללמוד בתורה" המשיך ראש הישיבה, "ולהודיע לחילונים שאנחנו לא מבזים את האשה, אלא אדרבה מכבדים אותה".

"תמיד ידעו חכמים לענות, רק היום החילונים לא רוצים לשמוע. כותבים בעיתונים את כל הרשע שבעולם, כותבים את כל הדברים הבטלים ומבוטלים שבעולם. אם כל אחד ידע, איך לענות על השאלות, אף אחד לא ישאל שאלות...".

"צריך לדעת שיש לעם ישראל נשמה טהורה, כל מי שיסתכל בתורה יראה שהתורה לא מפלה בין איש לאשה. כתוב בתורה (שמות כ"א, כ"ח) "וכי יגח שור את איש או את אשה ומת, סקול יסקל השור". מוחמד כתב "אם השור נגח איש - משלם כופר, ואם השור נגח אשה - משלם חצי כופר", למה? כי האשה חצי בן אדם. איזה דברים בטלים! תדעו לכם בתורה יש תשובות לכל השאלות", סיים ראש הישיבה.

המחאה בבני ברק (צילום: חן שימל, כיכר השבת)

כזכור, על רקע החשש מעימותים שיתרחשו במהלך הצעדה, רבני בני ברק פנו אתמול לתושבים בבקשה לא להיגרר לעימותים: "כל אחד ואחד מאתנו ולהזהיר גדולים על הקטנים שלא להתקרב למקומות התקהלותם, לא לענות להם מטוב ועד רע ולא להיגרר לסביבתם ובוודאי לא להתווכח עמם. ולא לגרום חלילה לחילול שם שמים".

מאז הפרסום על הצעדה, תושבי בני ברק זועמים, ובצדק - הן על המשטרה, הן על השר בן גביר והן על הח"כים החרדיים. לטענת התושבים, הם הופקרו לגורלם, בשל הפגנת פרובוקציה זולה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר