בארמון האליזה

בהדלקת נר ראשון של חנוכה: הגר"פ גולדשמידט העניק לנשיא צרפת פרס יוקרתי | תיעוד

רבה של צרפת ונשיא ועידת רבני אירופה, השתתפו בהדלקת נר ראשון של חנוכה בארמון האליזה הצרפתי, יחד עם נשיא צרפת, לאחר ההדלקה, הוענק פרס יוקרתי לנשיא צרפת | הגר"פ גולדשמידט שהעניק את הפרס אמר: "הנשיא מקרון הוכיח את עמידתו האיתנה לצידה של יהדות צרפת ויהדות אירופה ובזכות נחישותו למאבק באנטישמיות ולשמירה על חופש הדת" | צפו (בעולם)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הדלקת נר ראשון של חנוכה בארמון האליזה (צילום: מזכירות ועידת רבני אירופה)

'ועידת רבני אירופה' העניקה בליל ראשון של חנוכה, את הפרס היוקרתי ע"ש הרב לורד יעקבוביץ לנשיא צרפת עמנואל מקרון.

הפרס הוענק למקרון ע"י נשיא 'ועידת רבני אירופה' הגאון רבי פנחס גולדשמידט, בהשתתפות רבה של צרפת וסגן נשיא הועידה הרב חיים קורסיה, בטקס מרשים בארמון האליזה.

בטקס המיוחד שבו השתתפו רבה של בריסל ונציג הועידה במוסדות האיחוד האירופי, הרב אברהם גיגי ורב הז'נדרמריה הצרפתית ועוזרו המיוחד של הרב קורסיה הרב משה לוין, רבנים, דיינים, נשיאי הקונסיסטואר והקרי"ף וראשי הארגונים היהודיים, הדליק רבה של צרפת הרב קורסיה נר ראשון של חנוכה. כמו כן השתתפו בטקס שרי החוץ והחינוך של צרפת.

הדלקת נר ראשון של חנוכה בארמון האליזה (צילום: מזכירות ועידת רבני אירופה)

הגר"פ גולדשמידט אמר בטקס: "הנשיא מקרון הוכיח את עמידתו האיתנה לצידה של יהדות צרפת ויהדות אירופה. מאז כניסתו לתפקיד לפני כשש שנים ראינו את תמיכתו הבלתי מסוייגת של הנשיא מקרון בחופש דת ובסובלנות כלפי הקהילה היהודיות ובמחויבותו הבלתי מעורערת למאבק באנטישמיות בצרפת - אנו מוקירים את פועלך וקוראים לך להמשיך ולהתחייב לעתיד משגשג של החיים היהודיים בצרפת ובאירופה".

עוד אמר הרב גולדשמידט: "זה מתחיל בשמירה על ביטחונם האישי של 440,000 יהודים החיים בצרפת  ומתמודדים עם רמה מזעזעת של אנטישמיות מאז האירועים הטרגיים בישראל שאירעו בשמחת תורה. חשוב ביותר שהרפובליקה הצרפתית, שבה כל כך הרבה יהודים רואים בה כבית, מובילה בקיום עקרונות האמנציפציה והליברליות בשטחה".

הגר"פ גולדשמידט הביע את הערכת הועידה לנשיא מקרון בעקבות קריאתו לאחדות לאחר פיגועי הטרור של חמאס ותמיכתו בקריאה המשותפת של נשיאי האסיפה הלאומית והסנאט, שני בתי הפרלמנט הצרפתי , לצעוד נגד האנטישמיות ב-12 בנובמבר שנערכה בהשתתפות 180,000 איש והביעה תמיכה פומבית בישראל ובקהילה היהודית.

הדלקת נר ראשון של חנוכה בארמון האליזה (צילום: מזכירות ועידת רבני אירופה)

יצוין, כי הפרס ע"ש הרב לורד יעקובוביץ' ליהדות אירופה נוסד בשנת 2011, על ידי הרב הראשי ונשיא הועידה הגר"פ גולדשמידט והוא מוענק למנהיגי מדינות ואישים מכובדים שהפגינו תמיכה ביהדות אירופה ופעלו למען שמירה על ביטחונם האישי, חופש הדת והמאבק באנטישמיות.

בעבר הוענק לקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל (2013), למלך ספרד פליפה השישי (2016), לפרנס טימרמנס, סגן הנשיא הראשון של הנציבות האירופית, ולאנטוניו טג'אני, נשיא הפרלמנט האירופי לשעבר סגן ראש ממשלת איטליה ושר החוץ של איטליה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר