וְהָיוּ עֵינֶיךָ רֹאוֹת

שר התורה נשאל: כמה פעמים נאמר "בעצם היום הזה"? | צפו בתשובתו

בסרטון וידאו נדיר שמתפרסם לראשונה ב'כיכר השבת' נראה מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי נשאל על-ידי תלמידו הרה"ג רבי אורי טיגר כמה פעמים נאמר "בעצם היום הזה"? • צפו בתשובתו של שר התורה (חרדים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
כמה פעמים נאמר "בעצם היום הזה"? (צילום: באדיבות המצלם)

במשך חודשים רבים פרסמנו ב'כיכר השבת' סדרת סרטוני וידאו נדירים ממעון קודשו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי זצוק"ל, ובהם שאלות, הכרעות ומופתים.

>> למגזין המלא - לחצו כאן

כעת, הגיע לידינו תיעוד חדש, נדיר ומיוחד, שצולם כאשר תלמידו ומקורבו הגדול, הרה"ג רבי אורי טיגר, שוחח עם שר התורה על כמה פעמים נאמר "בעצם היום הזה"?

התמלול המלא:

הרב טיגר: "שאלה אחת יש לי, רש"י (דברים ל"ב מ"ח) כותב, רש"י מביא מדרש, בג' מקומות נאמר "בעצם היום הזה", בנח במצרים ובמשה, וב"בתי מדרשות" (ח"ב עמ' ס') מצאנו שהוא כותב שבארבעה מקומות הוא אומר את זה".

מרן הגר"ח קנייבסקי: "כבר מדברים על זה המפרשים".

הרב טיגר: "לא ראיתי, חיפשתי את זה ולא מצאתי, זה הבן שלי אמר לי אלף פעם שאני אשאל את הרב שמופיע "בעצם היום הזה" בכל הפרשה הזאת בויקרא מופיע מאתיים פעם".

מרן הגר"ח קנייבסקי: "המפרשים מדברים על זה".

הרב טיגר: "לא ראיתי, יש מי שכתב על זה כבר, המפרשים פה בויקרא".

מרן הגר"ח קנייבסקי: "זה מה שכתוב בהלכה זה לא קושיא, לפעמים כתוב "בעצם היום הזה" לאפוקי תוספת יום טוב, תוספת אין, זה משהו אחר, מדברים כשעשו מעשה שעשו בעצם היום הזה, אבל גם על זה יש איזה קושיא".

צפו בתיעוד המיוחד

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר