"מגדולי עולם התורה הספרדי"

הלם בישיבה: 'ראש הקיבוץ' התמוטט באמצע הסדר ונפטר

הוא פונה לבית החולים ביילינסון בפ"ת לאחר שהתמוטט בבניין הישיבה בראש העין אולם שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו לתדהמת רבני ותלמידי הישיבה ובני משפחתו | הלווייתו מתקיימת הערב והמונים מלווים אותו למנוחות (חדשות חרדים)

איצלה כץ | כיכר השבת |
מסע ההלוויה של הגר"א אפללו זצ"ל בבית הכנסת מזרח שמש בבית שמש (צילום: משה חיים כהן)

אסון בלתי נתפס: הגאון רבי אהרון אפללו זצ"ל, אשר כיהן כ'ראש קיבוץ' בישיבת 'בית הלוי' בראש העין, התמוטט הבוקר (שני) בשיאו של סדר א' בישיבה, ומותו נקבע לאחר זמן קצר בבית החולים ביילינסון, לשם פונה לאחר ההתמוטטות, והוא בן 55 שנים בלבד.

הגאון רבי אהרון אפללו זצ"ל, למד בשנות בחרותו בהיכלי ישיבות פוניבז' ומיר, שם קיבל תורה מרבותיו הגאונים ראשי הישיבות הגרב"ד פוברסקי והגרנ"צ פינקל זצוק"ל, ובהגיע לפרקו, לקחו לחתן הגאון רבי משה ישר דדש זצוק"ל.

אחרי נישואיו, הוא המשיך לשקוד על תלמודו ביתר שאת וביתר עוז, כאשר חזונו להקים את עולה של תורה בקרב יהדות המזרח מנחה אותו לאורך כל הדרך.

הוא זכה להיות ממייסדי וממקימי ישיבת רכסים - מהחשובות והבולטות בעולם התורה הספרדי. בהמשך הוא כיהן כר"מ גם בישיבות ברית יעקב ובאר יצחק -טלזסטון כאשר תלמידיו שותים בצמא את דבריו.

רבי אהרון אפללו זצ"ל (צילום: משה חיים כהן)

תלמידיו ההמומים מספרים ל'כיכר השבת' כי "כל בחור בישיבה ידע. אם אתה רוצה לצאת למדן - עליך לשמוע שיעורים של הרב אפללו. לשוחח איתו בלימוד".

תלמיד נוסף סיפר: "לא הייתה סוגיה אחת שנלמדת בעולם הישיבות, שלא היה בקיא בה לאורכה ולרוחבה. מ'תקפו כהן', 'נסכא דרבי אבא' ועד 'כתב ע"ג כתב' בגיטין. הכל עם שליטה מלאה בראשונים והאחרונים. כל פיפס של רבי נחום (פרצוביץ. א"כ) הוא ידע להסביר איך הוא הגיע לזה".

תלמידיו הוסיפו לספר ל'כיכר השבת' כי הוא ידע להכניס לבחורים "מושגים" בשטייגען: "הוא דרבן את התלמידים לכתוב 'חבורות' ולעשות סדרים ארוכים בשישי ושבת. האמת שלראות אותו היה "המושגים" שכל בחור ישיבה צריך לראות ולגדול עליהם".

הגר"א אפללו זצ"ל, היה נחשב לאחד מהרבנים הבולטים גם בעיר בית שמש, והיה ממתפללי בית הכנסת "ממזרח שמש" ואף מסר שם שיעורים רבים בהם השתתפו אברכים ותלמידי חכמים מכל העדות והחוגים.

הלוויתו יצאה בשעה 18:00 מהיכל ישיבת 'בית הלוי' בראש העין, שם ספדו לו ראשי ורבני הישיבה הרב עפג'ין, הרב שר שלום יחיא, הרב ערן חבר, הרב יניב ביטון, וכן ראש ישיבת רמת אשכול הרב שלום בן נעים.

לאחר מכן, בשעה 20:30, מיטתו הגיע להיכל בית הכנסת "ממזרח שמש", שם ספדו לו בניו וכן הרב נים הרב שלום בן נעים והרב אריאל יזדי וכן סגן שר החקלאות משה אבוטבול.

ההמונים המשתתפים בהלוויה בשעת כתיבת השורות, צפויים ללוות אותו למנוחתו האחרונה - מנוחת עולמים בבית העלמין בבית שמש.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר