כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
רבבות עמלי התורה בציון דרך היסטורי

מאה שנים ללימוד הדף היומי | פאנל מיוחד באולפן: איך מתחברים בדורנו לתורה?

פרויקט חובק עולם שחיבר אלפי יהודים מכל קצוות תבל אל התורה הקדושה, שיחה מרתקת על 100 השנים הראשונות והאם בכל זאת יש מה לחדש? | 'כיכר השבת' כינס באולפן שלושה רבנים שעמלים להפיץ את הדף היומי מדי יום, לפאנל מיוחד, לרגל חגיגות מאה שנים ללימוד הדף היומי | צפו בתוכנית המלאה (הדף היומי)

הפאנל המלא לציון מאה שנים ללימוד הדף היומי (צילום: יהודה אריה | עריכה: ידידיה כהן | הפקה: אשר רוט)

לפני 100 שנה, בדיוק בתאריך ט' באלול התרפ"ג, הכריז המהר"ם שפירא על רעיון 'הדף היומי'. בשבת הקרובה, ט' באלול התשפ"ג, יחגגו רבבות אלפי לומדי הדף היומי מכל העולם את שבת ההכרזה.

שתי מטרות היו לו לרבי מאיר שפירא זצ"ל מלובלין כשיסד את ה'דף היומי'. האחת, שבכל מקום שיהודי בעולם יגיע-יהיה לו שיעור בבית המדרש המקומי, וירגיש טוב להתיישב בבית המדרש. והשנייה, ראה רבי מאיר שפוחתים היהודים שמגיעים למסכתות שמעבר ללימוד הישיבה,  ובלא תכנית מסודרת, מי היה נוגע בסדר קדשים ומסכתות אחרות? ולכן ייסד את התכנית הנלמדת ביותר בקרב ציבור שומרי המצוות, במסגרתה מסיימים את הש"ס אחת לשבע שנים וחצי.

לכבוד החגיגה וציון מאה שנות הדף היומי, כינס 'כיכר השבת' פאנל מיוחד באולפן, בהגשת משה מנס, עם שלושה רבנים שעמלים מדי יום להפיץ את הדף היומי לעוד ועוד יהודים - הרב נפתלי וסרמן מייסד 'מחוברים לתורה', הרב הראל שפירא מ'פורטל הדף היומי' והרב מתתיהו גינסברגר מנהל המיזם 'חברא' לאיתור שיעורים בכל מקום.

במהלך הפאנל נשמע על השתלשלות הפעילות ועל ההיקף האדיר והצמאון הגדול לדבר ה', על הפרויקט שחיבר אלפי יהודים מכל קצוות תבל והאם בכל זאת יש מה לחדש?

אז והיום

המהר"ם חשב להנגיש את הש"ס, ועם ההתקדמות בדורנו כשהכל נגיש, בוודאי שגם קביעות הדף היומי נדרשת לחיזוק ולהנגשה ובפרט בימי טרדה כחגים-חופשות ואירועים שונים. 

צמד המילים 'הדף היומי' שינה חיים של כל כך הרבה אנשים. כאשר מתוודעים לרעיונות שנשמע בפאנל, ולמספרים הגבוהים של היהודים שמחוברים לכך, קשה מאוד להישאר אדישים.

הסיפורים שנשמע בפאנל מוכיחים את הצימאון האדיר לתורה שיש ליהודים בכל מקום שהוא על פני העולם ובכל רמה רוחנית שהיא.

10 שפות – 108 מדינות!

הש"ס כולו סודר כך שכל אחד יוכל ללמוד ולהבין, לשם כך עמל הרב נפתלי וסרמן למסור את השיעורים בשפה השווה לכל נפש, והשיעורים מתורגמים ל-10 שפות נוספות! כדי שכל יהודי בכל מקום-יוכל ללמוד את הדף היומי, וכך למעשה יכול כל מי שרוצה ללמוד את ה'דף' בקבצי שמע קצרים או ארוכים, לקבל חומרי עזר ולקבל מענה לכל שאלה.

הקריאה אחת היא מכל חברי הפאנל - שכל אחד יכול למצוא את חלקו בתורה, יש מגוון של שיעורים המותאמים לכל רמת לימוד שהיא, החל מלימוד ברמה גבוהה ועד ללימוד בשפה ברורה ורהוטה השווה לכל נפש בכל רמה שהיא.

שיעור בבית המדרש

הרב מתתיהו גינסברגר במיזם 'חברא', מרכז את כלל השיעורים ברחבי הארץ, וזה הזמן של כל אחד להתחבר בקלות ללימוד הדף היומי.

נשות הדף היומי

בפאנל עולה הקריאה גם לציבור הנשים היכולות להשפיע על בעליהן שיצטרפו לשיעור קבוע בדף היומי, ואם לא יכול להגיע לבית מדרש, אזי בית המדרש יגיע אליכם - דרך 'מחוברים לתורה' או ב'פורטל הדף היומי'.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר