ריאיון באולפן | צפו

אלעזר שטרן מפתיע: "בעד הורדת גיל הפטור לצד לימודי ליבה"

רפורמת המשפט שהוקפאה; המשא ומתן בבית הנשיא; הסיכוי להגיע להסכמות; ההפגנות מימין ומשמאל; התנהלות הסיעות החרדיות; מתווה חוק הגיוס; הורדת גיל הפטור לצד הרצון להכנסת לימודי ליב"ה והמחאות נגד המגזר | ח"כ אלעזר שטרן, ראש אכ"א לשעבר, בריאיון לישי כהן באולפן 'כיכר השבת' | צפו (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום ועריכה: אלעד זהבי)

על רקע המחאות מימין ומשמאל והקפאת רפורמת המשפט, לצד המחאה המתחדשת סביב סוגיית חוק הגיוס, ח"כ אלעזר שטרן, אלוף במיל' וראש אכ"א לשעבר, התארח לריאיון באולפן 'כיכר השבת' והתייחס לשיחות המתנהלות בבית הנשיא, הסיכוי להגיע להסכמות, מתווה חוק הגיוס וסוגיית הורדת גיל הפטור. צפו בריאיון המלא.

קטעים מהריאיון

ח"כ מתייחס להקפאת רפורמת המשפט וההידברות בבית הנשיא: "אני נוטה להאמין לראש הממשלה, הוא מבין את האסון - אם יאשרו את הפוגרום הזה, זה לא משנה מי צודק, מי שאחראי על קיומה של מדינת ישראל היה צריך להגיד עכשיו שנה הפסקה, זה לא משנה מי צודק. אני נותן סיכוי להידברות, בתנאי שיבינו שאפשר לתקן אבל אי אפשר לעשות הפיכה. צריך הסכמה על עתיד משותף".

לדבריו: "לי קוראים אלעזר שטרן, אני רוצה שיהיה הסכם, את הדברים האלה אני אומר גם בתוך 'יש עתיד', אני לא ישן בלילות, לא מצליח להרדם. אם יושבים על יד שולחן - צריך להגיע להסמכות, בהסכמות אתה צריך לעשות ויותרים".

באשר לסקרים המלמדים על היחלשות של יאיר לפיד והתחזקות של בני גנץ: "אני מבין מהסקרים שהקואליציה נחלשת מאוד, יש עתיד נחלשת ביחס למחנה הממלכתי, כרגע אין בחירות".

ח"כ שטרן, ששימש בעבר כראש אכ"א, מתייחס לחוק הגיוס ואומר: "גם כשהייתי ראש אכ"א ידעתי שאין מצב שכולם יתגייסו. אני חושב שחשוב מאו דשהציבור החרדי ישתלב בביטחון ולא פחות חשוב - ישתלב בכלכלת המדינה, אני מוכן להוריד את גיל הפטור".

ח"כ אלעזר שטרן בריאיון לישי כהן באולפן 'כיכר'

לדבריו: "לא צריך להגיע לגיוס בכוח, זה גם לא יילך. כשהייתי ראש אכ"א, אני כתבתי מכתב ואמרתי תנו להם כהוראת שעה - עשר שנים שהחרדים יעשו מה שהם רוצים ואז תהיה פה חברה אחרת. אני אומר שנקח את הורדת גיל הפטור ועכשיו נגיד לציבור החרדי: תכניסו מקצועות ליבה".

"אמרתי כל הזמן לחברים החרדים בכנסת: למה אתם צריכים לשאת את דגל ה-61 של ההתגברות, הם ירדו מאוחר מזה", הוסיף שטרן.

צפו בריאיון המלא

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות