שובר שתיקה בריאיון בלעדי

דרעי על 'דגל': פירשו אותי לא נכון, חשבו שיעשו מה שרוצים ואני אוותר אבל הם טעו | צפו

הקרב הגדול בין הסיעות החרדיות ברשויות המקומיות; ההחלטה של 'דגל התורה' שלא לכבד את ההסכם בעיר אלעד; הדברים שגפני אמר לו בפגישה החשאית; המירוץ לראשות העיר בני ברק והטענות לאפליית הספרדים; ההחלטה להריץ את אבוטבול בבית שמש והעימותים בעיר אשדוד | יו"ר ש"ס, אריה דרעי, בריאיון בלעדי לישי כהן | החלק השני על הבחירות ברשויות. צפו | פוליטי

ישי כהן | כיכר השבת |
אריה דרעי בראיון הבלעדי ל'כיכר השבת' (צילום: יוני מאיר ולמי עזוז | עריכה: ידידיה כהן)

יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, מתייחס במסגרת הריאיון הבלעדי ל'כיכר השבת' לקרב הפנים חרדי במסגרת הבחירות לרשויות המקומיות ולראשונה תוקף בקולו את החלטת 'דגל התורה' שלא לעמוד בהסכמים בעיר אלעד, וחושף את מה שיו"ר 'דגל', ח"כ משה גפני, אמר לו בנושא לפני כשבועיים. צפו בחלק השני של הריאיון עם אריה דרעי.

כותרות מהריאיון

תחילה מתייחס דרעי לקרב הגדול בעיר אלעד והחלטת 'דגל התורה' שלא לעמוד בהסכם שנתחם לפני חמש שנים: "יש לנו הסכם מלפני חמש שנים, הייתי בטוח שלא נצטרך לשלם שקל אחד בבחירות בעיר אלעד, אמרתי בשביל מה? יש לנו הסכם עם 'דגל', יש לנו רוב, לא צריך לעשות מערכת בחירות. לא העלתי על דעתי שאלעד תהפוך למוקד ועליה לרגל ועד כדי כך שאצטרך למנות את עצמי ליו"ר מטה הבחירות".

"אני מאוד רוצה, זה האינטרס של כולנו, שתהיה אחדות ב'דגל התורה', אני לא רוצה לדבר על זה", מבהיר דרעי במרומז למחלוקת בהנהגה הרוחנית של 'דגל התורה'.

יו"ר ש"ס חושף את פרטי הפגישה שלו עם ח"כ גפני לפני כשבועיים: "גפני ישב פה על הכיסא כאן, במשך שעות ארוכות, ישבנו ודיברנו על כל הארץ, הייתה שיחה טובה מאוד. דיברנו על אלעד, ח"כ גפני חד משמעי דעתו הייתה שההסכם צריך להתממש, הוא אמר לי שיש לו בעיות והם יסדרו את העניין".

שאלנו את דרעי על המכתב של הגרמ"צ ברגמן שכתב שיש לעמוד בהסכם: "אני לא אתייחס לעולם לגדולי ישראל למה שהם אומרים. אני רק אומר שההסכם שלנו עם 'דגל התורה' לא היה הסכם רק פוליטי, הגר"ש בעדני זצ"ל בעצמו הלך לגר"ג אדלשטטין ולגר"ח קנייבסקי, עם ההסכם של אלעד, עם הפרטים, ישב עם הבית של הרב קנייבסקי, ישבו וחתמו, זה לא היה הסכם..".

יו"ר ש"ס אריה דרעי בריאיון בלעדי לישי כהן

"קשה להסביר לאנשים, לציבור", תוקף דרעי: "איך יכול להיות שמפרים הסכם שנעשה על ידי גדולי ישראל. זה לא נגמר, זה לא סוף פסוק. אני נושא ונותן מול הרב גפני, לצערי מאז הפגישה שהוא היה אצלי - לא שמעתי ממנו".

דרעי מתייחס לטענות שהמועמד יהודה בוטבול לא יידאג ל'צביון' של אלעד: "את הרב בוטבול אני מכיר כבר כמה שנים באופן אישי, צריך לזכור זה מינוי של מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן, הוא אהב אותו. הוא איש חינוך, איש תורני, איש ערכי. מה שהוא עבר בחמש שנים האלו ונשאר בן תורה.. לבוא ולהגיד על אדם כזה? זה ממש...".

יו"ר ש"ס מזהיר ומבהיר: "זה מובן שברגע שלא מקיימים הסמכים, אף אחד לא יכול לצפות מאיתנו שאנחנו נקיים הסכמים. למרות שאני מאוד הייתי רוצה לקיים הסכמים. הדבר האחרון שאני רוצה זה מחלוקות. לא בבני ברק ולא באף מקום. אבל יש לי חובה ואחריות, חייב לדאוג לציבור הספרדי התורני הגדול שיש בכל הארץ. לא אתן שיישכחו מאיתנו וייתעלמו מש"ס וממהסכמים. ולכן בכל מקום נדאג לציבור הספרדי".

באשר להחלטה להריץ את ח"כ אוריאל בוסו לתפקיד ראש עיריית בני ברק, אומר דרעי כי מדובר בריצה עד הסוף: "הוא ומשפחתו הגדולה עברו לבני ברק, הוא גר שם, הוא רק עד הסוף, בוודאי. אוריאל בוסו ואנחנו לא פועלים שום דבר בלי מועצת חכמי התורה, היא ההנהגה שלנו. בבני ברק אנחנו לא רצנו בסתם כי התחשק לנו לתפוס כותרות, שלחתי שליחים, בלי תקשורת, למי שצריך לשלוח ואמרתי 'אני מציע בואו נחלק בצורה שוויונית, שליש-שליש, שליש', לא לקחו אותנו ברצינות, אמרו 'מה לכם ולבני ברק'".

יו"ר ש"ס אריה דרעי בריאיון בלעדי ל'כיכר השבת'

דרעי תוקף בחריפות וטוען: "הספרדים הופלו בבני ברק בצורה מאוד קשה. אני כל יום מופתע מחדש, לא העלתי על דעתי שיכול להיות במדינת ישראל, כשש"ס כל כך חזקה, שהספרדים מופלים כמו בבני ברק, אין עוד עיר שיש בה אפליה כזו כמו בבני ברק. אנחנו הספרדים לא נספרים, ולכן התשובה שלנו תהיה בקלפי".

אנחנו עוברים לדבר על ההחלטה להריץ את סגן השר משה אבוטבול לראשות העיר בית שמש: "בבית שמש ש"ס לבד, בלי חצרות, קיבלה 11 אלף קולות, 'יהדות התורה' על כל פלגיה, קיבלה 19 אלף קולות. אין ספק שש"ס כקבוצה היא הגדולה ביותר והם הודיעו על גרינברג בלי לדבר איתנו".

"הוא רץ עד הסוף, בוודאי", מבהיר דרעי באשר לריצתו של אבוטבול: "אף אחד לא התייעץ איתנו ולא אמר לנו מילה אחת שהחליטו להריץ את גרינברג, עם כל הכבוד. הם הלכו לחתום הסכם עם 'שלומי אמונים', הם האחראים לכך שמשה אבוטבול לא ראש העיר היום, הוא הפסיד בגלל ש'שלומי אמונים' לא הצביעו או הצביעו בלוך, לכן אחרי הבחירות קיבלו הכל מבלוך עד שהם רבו בניהם".

"יש כאלו שפירשו אותנו לא נכון", מבהיר דרעי: "יעשו מה שרוצים ודרעי יוותר, והם טעו. אני לא יכול לוותר על הציבור הספרדי, אני צריך לתת דין לבורא עולם מה עשיתי למען הציבור הזה".

לסיום, אנחנו עוברים לדבר על הבחירות באשדוד, גם שם טוען דרעי ש'אגודת ישראל' הפרה הסכם עם ש"ס שלא לצאת למהלך חד צדדי עם ראש העיר יחיאל לסרי.

דרעי חושף: "לצערי הרב, במרפסת הזו ישבו לפני כמה חודשים, נציגי 'אגודת ישראל', נציגי גור, נציגים של הציבור הגדול של 'אגודה' באשדוד. הגענו להסכם. גולדקנופף היה נוכח בפגישה, הוא לא שמע מכלי שני. אני לא ביקשתי את הפגישה, הם ביקשו לפגוש אותי וביקשו שנעשה הסכם ונבוא אחד עם השני והסמיכו אותי לנהל את זה, ואז קיבלתי הודעה דרך התקשורת שהם חתמו עם לסרי".

צפו בחלק השני מהריאיון הבלעדי עם יו"ר ש"ס אריה דרעי

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר