חולצה על ידי הימ"מ • צפו

הקצינה שפגשה במחבלים ונלחמה משחזרת את הקרב | בלעדי

רב פקד, מאלי שושנה, הייתה קצינה תורנית בתחנת שדרות בזמן שעשרות מחבלים פשטו על התחנה, היא פתחה בירי לעברם והצליחה לחסל מספר מחבלים עד שנפצעה ואיבדה הכרה | בריאיון בלעדי לישי כהן היא משחזרת שלב אחר שלב • צפו (משטרה)

ישי כהן | כיכר השבת |
הריאיון המלא | צפו ( צילום: אשר רוט | הפקה: איציק אוחנה ואשר רוט. עריכה: ידידיה כהן)

רב פקד, מאלי שושנה, קצינת מתנדבים במרחב לכיש, חוזרת לרגעי הקרב פנים אל פנים מול המחבלים בקרב הגדול על תחנת שדרות. צפו בריאיון המלא.

נחזור לשמחת תורה, איפה היית?

"קצינה תורנית במשטרת שדרות".

מתי את מבינה שיש כאן אירוע?

"זמן החלפת משמרת. קיבלנו התראות על 'צבע אדום', מטח ירי שלא מפסיק. הוצאתי ניידת אחת שתטפל באירוע נפילה. ואז טלפון מהצבא שיש חדרית מחבלים. מעדכנת את התחנה באשקלון. יצאתי החוצה, מגיע קצין חקירות של התחנה ופתאום אנחנו שומעים ירי. לא מבינים. לא מעכלים את זה רואים גי'פ פתוח מגיע לכיוונינו.

"מסתבר שזה סרט על החיים שלנו. אנחנו אומרים לחבר'ה להתגונן. רצנו לגג. תפסנו מחסה. לא מספיקים להבין את האירוע, עולים מולינו חמסניקים. מתפתח קרב ירי. אחד החבר'ה נפצע. חיסלנו שתיים. לקחנו מהם את הנשק, שיהיה לנו עוד תחמושת.

"עולים בקשר, מדווחים שיש פצוע ומבקשים סיוע. אחד השוטרים צועק 'מלי, מלי, רימון', אני מתכופפת, רואה רימון בין הרגליים שלי, הרמתי אותו וזרקתי אותו אליהם למדרגות, הוא מתפוצץ עליהם. הם נהרגים מזה.

"אנחנו חוזרים לעמדות שליטה שלנו. בודקים שכולם בסדר. הפצוע חי, בסדר בינתיים. פתאום עולים עוד שלושה, זורקים עלינו רימונים. המזל שהיינו בשלולית מים אז שהרימונים התפוצצו התעמם היכולת שלהם ורק הרעש פוצץ לנו את האוזניים.

"שוטר נפצע מהרימון. שוטר אחר הורג את זורק".

כמה אתם על הגג?

מאלי סופרת ועונה: "שישה".

רב פקד מאלי שושנה בריאיון לישי כהן

מעטים מול רבים.

"כן", עונה מאלי וממשיכה לספר: "אחד השוטרים היה עם נשק ארוך, חזר ממשמרת לילה, הוא יורה על רבעייה שהייתה למטה וחוזרים לעמדות השליטה שלנו.

"אני הייתי בפינה השמאלית של הקיר והגרם מדרגות מצד ימין. זאת אומרת, כדי לראות אותי הם צריכים להיכנס פנימה לגג. החבר'ה היו מול גרם המדרגות והם ראו שניים שעולים. הם סימנו לי, התרוממתי ויריתי לעברם. אחד הורדתי, השני נפצע אבל הספיק להסתובב ולירות בי. נפצעתי בכף היד.

"גם התחמושת נגמרה לי. נפלתי. היה שלב של איבוד הכרה שאני מדממת במים. החבר'ה שלי מדווחים מה קורה איתנו".

כמה זמן זה היה?

"בסביבות השעה שלוש הוציאו אותנו הימ"מ".

מאלי ממשיכה ומשתפת: "ביקשתי להודיע בקשר שיודיעו לבן שלי שאני אוהבת אותו. פתאום אני שומעת רעש של ירי עצום. מתברר שצלף פגע בשני שוטרים שלי, שוטר ושוטרת, שנהרגו".

בהמשך סיפרה מאלי שהגיעו כוחות ימ"מ וחילצו אותם תחת תופת.

דמיינת שאירוע כזה יכול להגיע?

"אנחנו במשטרה נערכים לחסימות. תוך דקות חסמנו ביד מרדכי והיא מנעה מהם להמשיך לאשדוד ותל אביב.

"אנחנו השוטרים היינו המגן הראשון שהגיע וחסם אותם. אם השוטרים שלי על הגג לא היו נלחמים ולנצח אותם - הם היו רוצים לעשות מה שהם תכננו ולצאת למסע של קטל והרג".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר