אחד על אחד עם ישי כהן | צפו

ח"כ ביטון: "משהו השתבש. אנחנו מחכים שנתניהו יתעשת ויפסיק להיות חייל של בן גביר"

הדד ליין שהציבו לראש הממשלה; מה השתנה מאז כניסת 'המחנה הממלכתי' לממשלת החירום ועד ההחלטה המסתמנת לפרוש ממנה; הביקורת על ניהול המלחמה והיום שאחרי; חוק הגיוס והצרות הפוליטיות של הקואליציה • ח"כ מיכאל ביטון, מקורבו של השר בני גנץ, בריאיון מיוחד לישי כהן | צפו בריאיון המלא (פוליטי)

ישי כהן | כיכר השבת |
הריאיון המלא עם ח"כ מיכאל ביטון (צילום והפקה: אשר רוט | עריכה ידידיה כהן)

יומיים לאחר ההצהרה הדרמטית של יו"ר 'המחנה הממלכתי', השר בני גנץ, בה הציב אולטימטום לראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם רשימת דרישות, אחרת יפרוש מממשלת החירום בתוך פחות מחודש, חסר סיעתו, ח"כ מיכאל ביטון, מתארח לריאיון מיוחד ב'כיכר השבת' ומסביר את הביקורת של סיעתו על ניהול המלחמה. צפו בריאיון המלא.

כותרות מהריאיון

ח"כ ביטון, שבנו נכנס היום - שוב - ללחימה ברצועת עזה, מתייחס לביקורת של מפלגתו על ניהול המלחמה: "גנץ הודיע שהוא מצטרף זמנית כל עוד הוא משפיע על המלחמה ועל המהלכים, הוא הסביר שכעת נכנסו שיקולים פוליטיים ורה"מ מסרב לדון על 'היום שאחרי' בעזה, הוא שלח מכתבים ונפגש אתו מספר פעמים וראש הממשלה ממלא את פיו מים".

לדבריו: "זאת האמת, משהו השתבש, כשנתניהו מצא את עצמו בכשל תפקודי של הצבא ושלו, של הממשלה שלו, הם היו מבולבלים המפקדים ונתניהו, הגיעו גנץ ואייזנקוט ונטעו בהם ביטחון, עבדו טוב".

גנץ הציג לנתניהו 6 סעיפים עם אולטימטום עד ה-8 ביוני, נתניהו דחה את כל הדרישות שעה קלה לאחר מסיבת העיתונאים, שאלנו את ח"כ ביטון למה הם מחכים כעת: "אם לא תהיה תשובה בימים הקרובים יכול להיות שנצא קודם, אנחנו מחכים שהוא יתעשת ויחליט לא להיות חייל של בן גביר אלא של המדינה בשעתה הקשה".

"מה שכואב לנו", מסביר ביטון, "בחודש חודשיים האחרונים נתניהו בוחר שלא להחליט ומדינת ישראל לא יכולה שלא יהיו החלטות. אם הוא קשוב לבן גביר וסמוטריץ' ואומר ממשל צבאי בעזה? שיגיד את זה".

ח"כ מ'המחנה הממלכתי' ממהר להבהיר שסיעתו מתנגדת למדינת פלסטינית: "ודאי שלא, לא עבאס, לא מדינה פלסטינית. יש מדינות בעולם שרוצות לעבוד איתנו ביום שאחרי, אפשר ברמה המקומית, בעיריות. אבל ודאי שלא מדינה פלסטינית, אין על מה לדבר, רצחו לנו אלפי אזרחים וחיילים ומישהו צריך לקבל פרס על זה? ורשות שלא מסוגלת להביא ביטחון בג'נין? איזו מדינה אתה רוצה להקים?".

ח"כ מיכאל ביטון בריאיון ל'כיכר השבת'

"חמאס אשם בזה שאין עסקה, הוא סירב", מבהיר ביטון בנוגע לעסקת החטופים: "אבל כשאנחנו שולחים את אנשי המוסד וצה"ל לממש עסקה ואז קמפיין שלם לטרפד את העסקה הזאת ולהוציא הדלפה, שוב חמאס אשם שאין עסקה, אבל אני רוצה לדעת שראש הממשלה שלי עושה הכל".

ח"כ ביטון מתייחס לטענות כי השיקולים של גנץ הם שיקולים פוליטיים: "כואב למערכת הפוליטית שלא פעלה כמו בני גנץ, הוא מותקף מימין ומשמאל, יותקף על ידי בן גביר וסמוטריץ' ועל ידי לפיד וגולן וכל מי שרוצה, כנראה שהוא עושה משהו נכון. גנץ קפץ למים למען המדינה בקורונה ופעם שניה במלחמה, הציבור רואה בו המתאים ביותר לראשות הממשלה, לא נחליט מה טוב למדינה לפי סקרים ומנדטים".

אנחנו עוברים לדבר על חוק הגיוס שיסדיר את מעמדם של תלמידי הישיבות וההתנגדות של בני גנץ הדורש את מתווה השירות שלו: "אנחנו בעד הבנות והחרדים מטילים וטו כי הם יכולים, אבל הם בסוף יבואו למתווה של גנץ. המתווה שלנו הוא מעשי, המציאות היא כרגע ש-10% מהחרדים הולכים לצבא. אם בודקים כמה באמת בישיבות, גג 50%, מי שלומד ברצינות - שילמד, אבל עד הסוף. אנחנו יכולים להביא מתווה עם החרדים".

צפו בריאיון המלא

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות