"עבירות חמורות"

כתב אישום הוגש נגד הצעירים שנתלו מאחורי אוטובוס נוסע 

המשטרה פתחה בכמה הליכים משפטיים כנגד צעירים שתועדו ברשתות החברתיות כשהם נתלים על אוטובוס נוסע או נוהגים ללא רישיון נהיגה כנדרש (משטרה, רכב)

חיים גולדברג | כיכר השבת |

לקראת פסח: כך אותר ונחקר על ידי שוטרי תחנת לב הבירה במחוז ירושלים צעיר לאחר שסיכן את חייו בנתיב נסיעה לפני חודשים ספורים, תוך מעשה פוחז וחסר אחריות. מדובר בחקירה נוספת אותה מובילים שוטרי התנועה בתחנה בעקבות תיעוד מטריד של עבירות מסוכנות המתפרסם ברשת החברתית.

שוטרי מערך התנועה מתחנת לב הבירה של מחוז ירושלים, חקרו מספר מקרים בהן הגיעו לידם סרטונים, מרביתם מהרשת החברתית "טיק-טוק", על אודות התנהלות פוחזת וחסרת אחריות של צעירים לצד עבירות תעבורה חמורות שביצעו תוך סיכון חייהם וחיי ציבור משתמשי הדרך באשר הם. חקירות אלו שנערכו, הובילו לאיתורם של החשודים שחלקם אף קטינים, חקירתם בהתאם לחשד המיוחס להם וכתבי אישום שהוגשו בסיום פעולות החקירה וגיבוש תשתית ראייתית כנגדם, לבית המשפט לענייני תעבורה.

כך למשל, במהלך חודש ינואר השנה בשעת לילה מאוחרת בשדרות גולדה מאיר בירושלים, תועד צעיר שנתלה על חלקו אחורי של אוטובוס בקו שירות מירושלים למודיעין עלית. מיד עם קבלת התיעוד לידי המשטרה, החלו שוטרי מערך התנועה של תחנת לב הבירה, כאמור, בחקירת המקרה תוך מאמצים רבים ומגוון פעולות חקירתיות ומודיעיניות במטרה להתחקות אחר החשוד שסיכן באופן ממשי את חייו, יחד עם אדם נוסף.

מחקירת המשטרה עלה כי החשוד, תושב בני ברק כבן 17, ביקש לעלות לאוטובוס בצומת יגאל ידין שבשכונת רמות בעיר, אך בשל עומס רב של נוסעים בתוך האוטובוס סירב הנהג למבוקשם. החשוד וחברו מצאו פתרון מסוכן ונתלו על חלקו האחורי של האוטובוס כאשר רגליהם עומדות על הפגוש (טמבון) האחורי והם אוחזים בפתחי האוורור. כך נסעו החשוד וחברו מצומת יגאל ידין ועד לעצירת האוטובוס בתחנת ההסעה מתחת לגשר רמות, כאשר האוטובוס במסלולו נוסע בכביש גולדה מאיר שהינו "כביש אדום" בו מתרחשות מידי שנה תאונות דרכים רבות ונפגעים כתוצאה מכך.

בפעילות כאמור שנערכה בתחנת לב הבירה, הצליחו שוטרי משרד התנועה בהובלתה של רס"מ סיגל וקנין, להגיע לחשוד ולהביאו לחקירה בתחנת המשטרה בבירה, במהלכה טען, כי לא תיאר לעצמו עד כמה המעשה שביצע מסוכן וכי זה נעשה בשל רצונו להגיע במהרה אל המוסד החינוכי בו לומד בקריית ספר. לאחר שהסתיימה חקירתו והוסבר לו מהות העבירה המיוחסת לו וחומרתה הרבה, נשלח החשוד הקטין לדרכו וכנגדו החל הליך דין תעבורתי בהתאם, בגין עבירות סיכון בנתיב נסיעה וסיכון חיי אדם ומשתמשי הדרך.

במקרה אחר אף הוא במהלך חודש ינואר השנה, פרסם צעיר כבן 17 תושב ביתר עילית סרטון ברשת ה"טיק-טוק" בו תועד נוהג ברכב בשעת לפנות בוקר, כל זאת מבלי מפריע שלא הוציא רישיון נהיגה מימיו. הצעיר אותר ונחקר בתחנת לב הבירה, חקירה בה עלה כי החשוד הצעיר לקח את מפתחות הרכב של אביו, ללא רשותו, והגדיל לעשות אף הסיע נוסע נוסף ברכב. בחקירתו טען הקטין בפני חוקריו, כי מדובר ברגע של שטות ורק כעת הוא מבין את חומרת מעשיו. לאחר סיום פעולות חקירתו ובהליך מזורז, הוגש כתב אישום נגדו בעבירות של נהיגת רכב ללא רישיון וללא ביטוח כחוק.

חודש לאחר מכן, פרסם צעיר כבן 17 תושב שכונת שמואל הנביא בירושלים, סרטון ברשתות החברתיות בו נצפה רוכב על אופנוע בשכונת רמת שלמה זאת מבלי שהוציא רישיון נהיגה כחוק לכך, ואף נפל מהאופנוע בעודו נוהג. בפעילות משותפת של משרד התנועה ובילוש תחנת לב הבירה, הצליחו להתחקות אחר זהותו של החשוד שתועד והוא הובא לחקירה בתחנת המשטרה במהלכה טען כי מדובר בטעות חד פעמית. גם לאחר סיום חקירה זאת, הוגש כנגדו כתב אישום בהליך תעבורתי בגין עבירות של נהיגה ללא רישיון נהיגה כחוק ונהיגת רכב מנועי ללא ביטוח.

ראש משרד התנועה בתחנת לב הבירה מרחב ציון, רס"מ סיגל וקנין, ציינה כי "מדובר בעבירות תעבורה חמורות הגובות לא אחת חיי אדם. לצערנו, מדובר בצעירים פוחזים שלא חשבו רגע לפני מעשה על ההשלכות הטמונות בכך, הן במישור סיכון חיי אדם באופן ממשי והן במישור העבירה התעבורתית החמורה לצד תיעוד המעשה ופרסומו ברבים העלול להוות קרקע פורייה לחקיינות של נוספים".

עוד הוסיפה רס"מ וקנין לקראת החג שבפתח- "זה המקום לקרוא לכלל הציבור, תשבי העיר ירושלים ואורחיה, בדגש לאוכלוסייה הצעירה, הימנעו מביצוע עבירות תעבורה ושימרו על חייכם, גם במהלך ימי החג וחול המועד נתפרס בצירי התנועה וברחובות העיר על מנת לסייע ולהכווין את הציבור שעתיד לגדוש את העיר ולבקר בה. לצד היערכות שוטרי תחנת לב הבירה ומחוז ירושלים בכלל ברחבי העיר ירושלים, גם בימים אלו נבצע אכיפה כנגד עבירות התעבורה החמורות כחלק ממאבק מתמשך בתאונות הדרכים. אנו פונים וקוראים שוב לציבור- ונשמרתם לנפשותיכם..".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר