אאא

במהלך חג הסוכות צפוי להתקיים כנס של השגרירות הנוצרית באצטדיון 'הארנה' בירושלים, בכנס צפויים להשתתף גם חיילי צה"ל, כפי שדווח לראשונה ב"כיכר השבת".

כעת, הרבנים הראשים לישראל, הראשן לציון הגאון רבי יצחק יוסף והגאון רבי דוד לאו, יוצאים במכתב חריף נגד האירוע ומזהירים כי מדובר ב"סכמנה רוחנית".

במכתבם כותבים הרבנים: "נודע לנו כי גורמים העוסקים במיסיון מטעם השגרירות הנוצרית בישראל, מארגנים כינוס גדול בימי חג הסוכות. כחלק ממטרות ארגון זה העברת יהודים על דת ישראל והכנסתם תחת כנפי הנצרות. אותם גורמים רואים שליחות בהמרת כל תושבי העולם ולהפכם לנוצרים, ובעיקר את בני העם היהודי".

"דבר זה הינו חמור ונוגד את יסודות אמונתנו", מבהירים הרבנים, "על כן חובה להוקיע את הדבר ולהזהיר את הציבור".

 (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
(צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

"אנו קוראים בשורות אלו אל הציבור היהודי בארץ הקודש, שלא לקחת חלק בכינוס זה. למרות שיתכן שמארגני הכינוס הם ידידי מדינת ישראל, אבל בפועל האירוע מהווה סכנה רוחנית ומקעקע את צביונה היהודי", כותבים הרבנים במכתבם.

כפי שדווח ב"כיכר השבת", רבני העיר ירושלים, הראשל"צ הגר"ש עמאר והרה"ג אריה שטרן, פנו למנכ"ל חברת 'אריאל' בבקשה לקבל את רשימת הנואמים בכדי למנוע פעילות מיסיונרית במהלך הכינוס, כפי שהובטח להם לאחר הסערה בחג השבועות.

כזכור, בעקבות הסערה שפרצה סביב קיומו של כנס הנצרות לפני חג השבועות באצטדיון 'הארנה' בירושלים, נערכה ישיבת חירום בלשכת ראש העיר ברקת, בהשתתפות רבני העיר, חברי המועצה החרדים והדתיים, נציגי חברת אריאל והאצטדיון, שם סוכם בין היתר כי אירועים מסוג זה יעברו בטרם יאושרו לבדיקה בלשכות הגר"ש עמאר והגר"א שטרן שיאשרו או יפסלו את קיומם.

ב"כיכר השבת" פורסם מכתב ששלחו רבני העיר ירושלים למנכ"ל חברת 'אריאל', החברה העירונית המחזיקה באצטדיון 'הארנה', בו הם מתריעים בפניו מפני קיום כנס מסיונרי בחג הסוכות תוך שהם דורשים לקבל את רשימת המרצים כדי למנוע השתתפות של מסיונרים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

תחת הכותרת "הנדון: כנס השגרירות הנוצרית בסוכות ב'ארנה'", כותבים שני הרבנים, "בהתאם לסיכומים שהוחלט עליהם בזמנו בלשכת ראש העיר הננו מבקשים בזה להפנות את תשומת לבך לתוכנית של הכנס הנדון".

"כנס זה נערך כבר עשרות שנים בבנייני האומה ושם אכן לא היתה שום פעילות מיסיונרית", כותבים הרבנים, "לעומת זאת, בשנה שעברה הכנס התקיים ב'ארנה' וכאן היתה לצערנו פעילות פסולה כזו בנוכחות גדולה של חיילי צה"ל".

הרבנים מוסיפים וכותבים כי "כפי שנודע לנו, גם השנה תהיה נוכחות של חיילים ואנו מצפים מכם לקיים את ההבטחה שלא תהא שום פעילות מיסיונרית במקום".

"כדי לוודא זאת, צריך לקבל את רשימת המרצים כבר עכשיו כדי שאפשר יהא למנוע מראש השתתפות של מיסיונרים", כותבים הרבנים למנכ"ל 'אריאל'.