אאא

מחקר חדש שמתפרסם בכתב העת "Physiology", בדק מה התדירות המומלצת של פעילות גופנית קבועה בכדי להפחית משמעותית את הסיכון ולמנוע מחלות לב. לפי המחקר, העורקים שנוטים להיחסם כתוצאה מהתבגרות האדם, מושפעים לטובה מהפעילות הגופנית שאנחנו מבצעים.

באופן כללי, ממליצים מומחי בריאות וכושר על פעילות גופנית של לפחות 150 דקות בשבוע בשביל לשמור על כושר גופני טוב, ולמנוע כל מיני בעיות שעלולות להיווצר ממחסור בפעילות גופנית. כעת כאמור, המחקר החדש טוען כי עמידה בתדירות הנכונה של פעילות גופנית עשויה להפחית ולמנוע מחלות לב. 

במחקר החדש נבדקו 102 בני אדם, בהם גברים ונשים מעל גיל 60. המשתתפים במחקר ניהלו יומן מסודר של פעילות גופנית במשך 25 שנים, וקשיחות העורקים שלהם נמדדה על ידי עורכי המחקר.

החוקרים גם ערכו חלוקה ברורה בין המשתתפים במחקר, בהתאם לרמת ותדירות הפעילות הגופנית שביצעו, ויצרו קבוצות של נבדקים שביצעו פעילות גופנית פחות מפעמיים בשבוע; כאלו שביצעו עד שלוש פעמים בשבוע; כאלו שהתאמנו עד חמש פעמים בשבוע וכאלו שביצעו בין 6 ל-7 אימוני פעילות גופנית בשבוע. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מתוצאות המחקר עלה כי המשתתפים שביצעו 30 דקות של פעילות גופנית, פעמיים או שלוש בשבוע, היו בריאים יותר והעורקים שלהם היו קשיחים פחות - ביחס לאלו שהפעילות הגופנית שלהם הייתה בתדירות נמוכה יותר.

משתתפים במחקר שביצעו פעילות גופנית 5 פעמים בשבוע, נהנו על פי החוקרים מעורקים גדולים תקינים יותר בהשוואה לאלה שביצעו פחות פעילות גופנית מהם. המשמעות של מצב עורקים טוב, היא זרימת דם תקינה יותר בהם והפחתה של הסיכון לחסימתם - מה שעלול לגרום לבעיות לב. 

"פעילות גופנית צריכה להיות חלק בלתי נפרד משגרת היום ולשמירה על בריאות הלב" סיכמו החוקרים, "זה המרשם לחיים".

 ארה"ב: קפץ לרכב והציל נהג שעבר התקף לב (דיילי מייל)