אאא

ועדת הבחירות המרכזית מסרבת לספק מזון מהדרין לעובדי הקלפיות ברחבי הארץ, זאת למרות פניה נוקבת בנושא, ששלח בשבוע שעבר ח"כ אורי מקלב למנהלת ועדת הבחירות הגב' אורלי עדס.

בפנייתו, כתב מקלב כי במסגרת הדרכות שמקיימת וועדת הבחירות המרכזית למזכירי קלפי, וכן במהלך ובסוף יום הבחירות, ועדת הבחירות מגישה לעובדי הוועדה ולמזכירי הקלפיות כיבוד וכריכים.

"בבחירות האחרונות לעיריית ירושלים, ניאותה העירייה לאפשר קבלת כיבוד בכשרות מהדרין, לרווחתם של העובדים והמזכירים המקפידים על כשרות מהדרין. אבקש שתאפשרו למעוניינים בכך לקבל כיבוד בכשרות מהדרין, במיוחד באזורים בהם קיים ריכוז גדול של עובדים מהמגזר החרדי", כתב מקלב.

מקלב מציין עוד במכתבו כי ככלל, כיבוד בכשרות מהדרין אינו יקר מכיבוד בכשרות רגילה ואינו עלול לגרור להוצאות נוספות או שינוי התקציב הקיים.

 

במענה לדברים, השיבה מנהלת ועדת הבחירות המרכזית, הגב' עדס, כי הוועדה פרסמה מרכז לאספקת שירותי מזון ושתיה לעובדי ועדת הבחירות המרכזית ובמסגרת זו זכו שני גופים שכל אחד מהם מספק את המזון לאזורים גיאוגרפיים שונים, דרישת המכרז הייתה לספק מזון בכשרות רבנות מקומית או הראשית בלבד.

העולה מן הדברים כי העובדים החרדיים או עובדים המקפידים על כשרות מהדרין יסבלו מחוסר התחשבות ולא יזכו לקבל את מזון בכשרות אותה הם צורכים.