אאא

הרשת החברתית פייסבוק הודיעה היום (חמישי) כי היא מחפשת דרכים לשתף מידע חינוכי בלבד לגבי חיסונים, ולא את התעמולה של מתנגדי החיסונים.

"נפעל למיגור הפצת תוכן שקרי לגבי חיסונים ברשת החברתית", נמסר מהנהלת החברה, בעקבות ריבוי של פוסטים שלטענת רבים גורמת לבעייתיות בגישת חלק מהציבור לנושא חיוני זה.

כחלק מהמלחמה החדשה של פייסבוק במפיצי תיאוריות הכזב על הסכנות להתחסן, תיעזר החברה במרכזים לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב ובארגון הבריאות הבינלאומי (WHO).

 כרוז הקורא לחרדים להתחסן מחצבת (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

וכך נכתב בהודעה שפרסמה מוניקה ביקרט, סגנית נשיא לענייני מדיניות בינלאומית בפייסבוק: הרשת החברתית מתכוונת לנקוט ארבעה צעדים בנושא; הצעד הראשון יהיה לצמצם את החשיפה של קבוצות ועמודים שמפיצים מידע שגוי לגבי חיסונים בחיפוש ובניוז פיד.

הצעד השני יהיה לדחות מודעות בתשלום הכוללות מידע שגוי לגבי חיסונים ולחסום בפני מפרסמים את האפשרות לפנות לקהל המתעניין בנושא, הצעד השלישי - לא להציג תוכן שכולל מידע שגוי לגבי חיסונים בעמוד ה-Explore באפליקציית אינסטגרם ובעמודי תגיות.

אחד מדפי הפייסבוק נגד חיסונים בישראל, שנחסמו לאחרונה (צילום מסך)
אחד מדפי הפייסבוק נגד חיסונים בישראל, שנחסמו לאחרונה (צילום מסך)

"אנחנו מחויבים לחלוטין לבטיחות של הקהילה שלנו ונמשיך לפעול בתחום זה", סיכמה הבכירה בהנהלת הרשת החברתית הפופולרית, שהפכה לזירת התגוששות לוהטת בין המצדדים בחיסונים לבין השוגים ומתנגדים להם.