אאא

משבר הקורונה במגזר העסקי ובקרב העצמאיים, הביא את ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ"ץ, להכריז היום (שני), על תוכנית חדשה שתסייע להם.

מדובר על תוכנית שעלותה מוערכת בכ-2 מיליארד שקל והיא כוללת מענקים מיוחדים עד לגובה 400 אלף שקל , לעסקים שמחזורם העסקי הוא עד 20 מיליון והם נפגעו בהיקף של 60% לפחות בחודשים מאי - יוני , עד לגובה 15-10% מהמחזור .

גם עסקים שהמחזור העסקי שלהם הוא עד 100 מיליון שקל ,שנפגעו בהיקף של 80% לפחות בחודשים אלה, וכן עצמאים עד למחזור של 300000 שקל בשנה, יקבלו גם הם מענק נוסף כפול בהיקפו ביחס לפעימה הקודמת.

גם הקריטריונים לקבלת מקדמות ישונו מהפעם הקודמת מ-20% ל 40% - ביחס לפעימה הקודמת.

 נתניהו וכץ לפני כשבועיים סיכמו: הוזלת מוצרים ותוספת ימי אבטלה (צילום: דוברות)

כמו כן, החליטו ראש הממשלה ושר האוצר, להמשיך ולתת מענק גבוה יותר לעסקים ששימרו עובדים למרות הפגיעה הקשה .

לדבריהם: "תוכנית זו היא חלק מהמדיניות הכוללת לניהול המשבר, כאשר לצד האצת המשק אנו מוודאים כי השכירים, העצמאים והעסקים שנזקקים לכך יקבלו את המענה המתאים.

עוד הם ציינו ציינו כי "מטרת התוכנית היא לאפשר הזרמה מידית של סכומי כסף משמעותיים לעצמאים ולמגזר העיסקי ,ללא עיכובים וחסמים מיותרים, ובכך לסייע להם לעבור את תקופת המשבר".

"אנו מוודאים", הוסיפו השניים, "כי השכירים, העצמאיים והמגזר העיסקי יקבלו את הסיוע המתבקש. כל זאת לצד המשך קבלת המענקים בסך 7500 שקל על כל עובד שיוחזר לעבודה. במקביל יוגשו בקרוב תקציב המדינה וחוק הסדרים מקיף , שילווה בתחרות מול המונופולים הגדולים וברפורמות והסרת חסמים ורגולציה, שיסייעו לפעילות העסקית ויביאו לצמיחה מחודשת של המשק". חתמו נתניהו וכ"ץ את דבריהם.