כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
רפואה שלמה

מדוע מחלות הילדים גוברות בחורף וכיצד נמנע אותן?

אם גם אתם מחמיצים פנים לקראת החורף, מעלים בזיכרונכם את החורף הקודם, את הבילוי המתמשך עם הילדים במרפאות, את הנזלת של הילדים שלא הפסיקה ליזול, את השיעולים ואת האנטיביוטיקה; הגעתם לכתובת הנכונה. כאן תמצאו צעדי מנע למחלות החורף המטרידות.

טובה אור | כיכר השבת |
החורף מביא אתו מחלות קשות (צילום: שאטרסטוק)

ככל שחודשי החורף מתקרבים, כך גוברות הופעתן של מחלות שונות שעלולות להקשות במיוחד על ילדים. מחלות אלו, המכונה לעתים קרובות "מחלות חורף", יכולות להמיט הרס על מערכת החיסון של הילד.

מספר גורמים תורמים לרגישות המוגברת של ילדים למחלות חורף. בראש ובראשונה, מזג אוויר קר נוטה להחליש את המערכת החיסונית, מה שמקל על הווירוסים והחיידקים לחדור לגוף. בנוסף, כליאה בתוך הבית וקרבה לאחרים מגדילות את הסבירות להעברה.

ילדים, במיוחד אלה בבתי ספר ובמעונות יום, מבלים לעתים קרובות זמן רב בתוך הבית, וחולקים מקום עם ילדים אחרים שעלולים להיות נשאים של חיידקים שונים. האוויר היבש והקר עלול גם לגרות את מערכת הנשימה, מה שהופך אותה לרגישה יותר לזיהומים.

אז מהם הצעדים למניעת הידבקות של ילדים במחלות החורף המטרידות?

שמירה על היגיינה

עידוד נהלי היגיינה טובים הוא חיוני במניעת התפשטות מחלות החורף. למדו את הילדים לשטוף ידיים באופן קבוע במים וסבון, במיוחד לפני הארוחות ואחרי השימוש בשירותים. חומרי חיטוי ידיים יכולים להיות חלופה שימושית כאשר מים וסבון אינם זמינים בקלות.

שגרת חיסונים

חיסונים ממלאים תפקיד מרכזי בהגנה על ילדים ממספר מחלות זיהומיות. ודאו שהחיסונים של ילדכם מעודכנים, שכן הדבר יכול להפחית משמעותית את הסיכון להידבקות ולהפצת מחלות.

תְזוּנָה

תזונה מאוזנת חיונית למערכת חיסונית חזקה. ודאו שילדכם מקבל מגוון של פירות, ירקות, דגנים מלאים וחלבונים רזים. צריכת ויטמין נאותה, במיוחד ויטמין C וויטמין D, אלו יכולים לשפר עוד יותר את חסינותם.

פעילות גופנית

פעילות גופנית סדירה מחזקת את הבריאות הכללית ומחזקת את המערכת החיסונית. עודדו פעילויות בחוץ, גם במהלך החורף, שכן לחשיפה לאור טבעי ולאוויר צח יכולה להיות השפעות חיוביות על הרווחה הפיזית והנפשית.

אוורור

אוורור נכון חיוני לשמירה על סביבה פנימית בריאה. ודאו שחללי המגורים מאווררים היטב כדי להפחית את ריכוז הפתוגנים (מנגנוני ההגנה של החיידקים), הנישאים באוויר. פתחו חלונות מעת לעת כדי לאפשר לאוויר צח לזרום.

בגדים חמים

הלבישו את ילדכם בבגדים חמים כדי להגן מפני הקור. הלבשה בשכבות היא דרך יעילה לווסת את טמפרטורת הגוף, ואל תשכחו אביזרים כמו כובעים וכפפות לכיסוי גפיים חשופות.

שינה מספקת

שינה מספקת חיונית למערכת חיסונית חזקה. קבעו שגרת שינה עקבית, וודאו שילדכם ישן את כמות השינה המומלצת לגילו.

שמירה על לחות

שמרו על לחות גוף מתאימה על ידי עידוד ילדכם לשתות כמות מספקת של מים לאורך היום. הנוזלים עוזרים לגוף לסלק רעלים ותומכים בבריאות הכללית. לעיתים, במזג האוויר החורפי אנו לא חשים את הצמא והצורך לשתות. לכן חשוב להזכיר לילדים לשתות גם אם הם לא צמאים.

חורף בריא ושמח!

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר